stacje transformatorowe

Zastosowanie rozdzielnic elektrycznych i szaf rozdzielczych

Na rynku istnieje wiele urządzeń, którzy działanie opiera się na pracy z prądem. Mianowicie są nimi liczne kondensatory, jak również transformatory oraz rozdzielnie. Rozwój, jak również niezawodność systemów elektroenergetycznych ma dziś niezmiernie duże znaczenie dla świata, szczególnie zważając na zapotrzebowanie na energię elektryczną przez współczesnych ludzi.

Rozdzielnice elektryczne różnego rodzaju

rozdzielnica budowlanaJednym z urządzeń są szafy sterownicze, zwane również inaczej rozdzielnicą elektryczną. Jest ona elementem sieci elektrycznej, zawierającej urządzenia, jak również podzespoły. Szafy rozdzielcze niskiego napięcia dzielą się ze względu na zasadę ich budowy. Powstały rozdzielnice tablicowe, ich zadaniem jest rozdzielnie prądu o niskim napięciu, poniżej stu pięćdziesięciu amperów. Natomiast rozdzielnica skrzynkowa obejmuje nieco większe oddziaływanie prądu, jest ona niewielkich rozmiarów, pozwalających na umiejscawianie jej w dowolnym miejscu. Ostatnim typem jest rozdzielnica szafowa . Jest ona przystosowana do natężenia prądu większego niż kilka tysięcy amperów. Oprócz podziału szaf sterowniczych ze względu na konstrukcję, można wyróżnić także podział w zależności od funkcji, jak i zależny od miejsca, w którym zostanie zamontowany.

stacje transformatorowePoza rozdzielnicami i szafami sterowniczymi istnieją także baterie kondensatorów. Są one niezbędne do prawidłowej pracy kondensatorów. Bateria stanowi urządzenie służące do kompensacji mocy biernej, indukcyjnej. Składają się one z kilku członów kondensatorowych, regulatorów oraz osprzętu pomocniczego. Rozdzielnice elektryczne są zespołem zgrupowanych celowo urządzeń, które służą do rozdzielania skupionej energii elektrycznej. Wyposażone zazwyczaj w bezpieczniki, które pełnią funkcję bezpieczeństwa. Jak zostało wcześniej wspomniane występują na rynku rozdzielnice średniego i niskiego napięcia. Stosuje się je najczęściej do izolacji, tak zwanej stało-powietrznej. Najczęściej wykonuje się je z tworzywa metalowego pokrytego powłoką malarską. Rozdzielnice oraz szafy sterownicze stosowane są niezmiernie często na licznym miejskich osiedlach, w domach, a także montowane są w mieszkaniach, jak i w galeriach handlowych oraz halach produkcyjnych i magazynach. Stosuje się je również w halach, takich jak chłodnie bądź mroźnie.

Nowoczesne rozdzielnice średniego napięcia są odpowiedzialne za przyjmowanie i rozdzielanie energii elektrycznej. Najnowsze rozdzielnice charakteryzują się długotrwałym działaniem. Podczas ich użytkowania występuje znikoma konieczność ich naprawiania oraz konserwacji.

Więcej na http://www.elmontaz.com.pl