podnosnik

Zastosowanie podnośników elektrycznych

Współcześnie na wielu placach budowy coraz częściej widzi się podnośniki elektryczne. Jest to urządzenie niezwykle uniwersalne i nie tylko w takim przypadku może się przydać. Służą one do wykonywania prac na wysokościach w bezpieczniejszy sposób niż na przykład używanie rusztowań. Napędzane są one silnikiem elektrycznym przez co nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń takich jak hale, zakłady przemysłowe lub magazyny.

Kupno czy wynajem podnośnika elektrycznego?

podest ruchomyTo, co odróżnia podnośniki elektryczne od tych spalinowych to rodzaj napędu, który używa ta jednostka. Napęd elektryczny jest bezpieczniejszy dla środowiska, ponieważ nie generuje spalin. Charakteryzuje się również cichszą pracą. Przed rozpoczęciem pracy urządzenie należy naładować. Czas pracy takiego podnośnika w głównej mierze zależy od pojemności akumulatorów, które zostały w nim użyte. Moc zależna jest od wydajności silnika elektrycznego i zazwyczaj do pracy potrzebują utwardzonego podłoża. Oprócz innego rodzaju napędu charakteryzują się podnośniki cechują się również niewielkimi rozmiarami, co ułatwia pracę wewnątrz budynków. Zasięg w pionie nie przekracza dwudziesty metrów, natomiast boczny do kilkunastu metrów. Bezpieczeństwo pracy zapewnia specjalny podest koszowy znajdujący się na końcu ramienia podnośnika. W zależności od modelu jest w nim zapewnione miejsce dla jednej lub dwóch osób.

podnosnikZe względu na swoje właściwości podnośniki takie wykorzystuje się w specyficznych warunkach. Często wykorzystuje się je w przestrzeniach o ograniczonej możliwości do manewrowania na przykład centra handlowe, dystrybucyjne i różnego rodzaju magazyny. Bardzo chętnie wykorzystywane są przez rozmaite firmy budowlane podczas prac nad stawianiem nowego budynku, prac remontowych oraz montażowych we wnętrzach. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rusztowań oraz innych technik zabezpieczających, które powszechnie stosowane są przy pracach remontowo-konserwatorskich. Używane są również w halach targowych i wystawienniczych gdzie montuje się materiały reklamowe i różnego rodzaju instalacje związane z organizowaniem wielu wydarzeń. Wynajem podnośników elektrycznych zazwyczaj jest bardziej opłacalny niż bezpośredni zakup. Wiele firm na polskim rynku zajmuję się taką usługą. Urządzenia oferowane przez firmy są najwyższej jakości i posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty. Ich sprawność techniczna jest regularnie kontrolowana przez wykwalifikowanych serwisantów i techników, dlatego też osoba wynajmująca nie musi martwić się o stan techniczny urządzenia.

Wsparcie zapewnione jest w całym okresie i dotyczy takich spraw jak obsługa urządzenia, dojazd urządzenia na miejsca i indywidualną wycenę zlecenia. Firmy oraz inne instytucje publiczne, które korzystają z takich urządzeń jakimi są podnośniki elektryczne wynajem wysokiej jakości sprzętu jest zazwyczaj bardziej optymalnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Jest to powód, dla którego właściciele firm związanych z pracami wysokościowymi decyduje się na takie rozwiązanie. Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa pracownikom jest najważniejszym kryterium.