karnisz metalowy podwójny

Zalety karnisza metalowego podwójnego

Mocowane nad okienną wnęką karnisze stanowią zarówno fantastyczną dekorację, jak i praktyczny element, za pomocą którego można osłonić się przed promieniami słonecznymi. Rolą takiego produktu może być również optyczne pomniejszenie wnętrza – przyda się to na przykład w bardzo przestronnych domach. Wybierając karnisz, należy zwrócić uwagę na aranżację pomieszczenia, w jakim on się znajdzie.

Karnisz na zasłony i firany

karnisz metalowy podwójnyDo mieszkań w stylu industrialnym polecane są proste stalowe modele, zaś do klasycznego wnętrza najlepszy będzie karnisz o licznych rzeźbieniach. Jedną z największych zalet metalowych karniszy jest wytrzymałość będąca zasługą zastosowanego metalu – stali nierdzewnej. Taki element jest bardzo odporny na odkształcenia, dlatego przetrwa nawet wyprowadzkę i przypadkowe uderzenia, na przykład podczas remontu. Warto wspomnieć także o tym, że metalowa powierzchnia może być bardzo łatwo czyszczona. Nabywając karnisz metalowy podwójny, nie trzeba kupować specjalnych środków do jego konserwacji – aby pozbyć się kurzu, wystarczy przetarcie zwykłą szmatką. To duża przewaga nad drewnianymi modelami, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

karnisz metalowy podwójnyKolejną zaletą podwójnego metalowego karnisza jest to, że można na nim zawiesić nie tylko firanki, ale i zasłony. Konstrukcje tego rodzaju mają dwie rurki, dzięki czemu można powiesić jedną i drugą osłonę i skutecznie ochronić się przed słońcem. Zasłony są w takim przypadku wieszane na przedniej rurce, na tylnej zaś – firanki. Jeśli jednak na karniszu ma być wywieszona wyłącznie firana, wtedy powinna zawisnąć z przodu. Istotne jest również to, że karnisz metalowy podwójny wygląda świetnie w wielu wnętrzach. Dobrym przykładem jest loft – w mieszkaniu w stylu industrialnym nie brakuje metalowych dodatków, przy których taka funkcjonalna dekoracja będzie doskonale się prezentować. Przy kupowaniu karnisza warto wziąć też pod uwagę wykończenie innych elementów, takich jak żyrandol czy lampa. Wykonane z metalu karnisze mają wiele zalet. Jedną z nich jest wytrzymałość – nierdzewna stal jest bardzo odporna na odkształcenia.

Ponadto powierzchnia metalowego karnisza może być łatwo czyszczona, a w dodatku można użyć do tego zwykłej ściereczki. Funkcjonalny element pozwala wieszać nie tylko firanki, ale też zasłonki. Dzięki temu można skutecznie osłonić się przed słońcem, jednocześnie dbając o fantastyczną dekorację. Karnisz metalowy podwójny może być bowiem wspaniałą ozdobą, która będzie pasowała nie tylko do loftu, ale też wnętrz bardziej klasycznych. Kupując taki element, warto zwrócić uwagę na rzeźbienia, które dodają mu uroku.

Tekst oparty na informacjach z www.lazur24.pl