grzejniki podłączenie środkowe

Zalety grzejników z podłączeniem środkowym

Dotychczas grzejniki występowały z podłączeniem bocznym lub dolnym. Druga opcja jest wybierana częściej, ponieważ daje bardziej estetyczne efekty – podłączenie jest subtelne i dyskretne, nie rzuca się w oczy. Jednak oba typy podłączenia sprawiają, że do mieszkania w surowym stanie nie można przygotować odpowiedniego miejsca pod instalację grzejnika.

Grzejnik z właściwym podłączeniem

grzejniki podłączenie środkowe	Podłączenie znajdowało się z jednego boku urządzenia, w związku z czym dopiero „przymiarka” z odpowiednim modelem pozwalała na rozpoczęcie prac. Obecnie wprowadzono ułatwienie, które zrewolucjonizowało montaż grzejników. Dzięki podłączeniu dolnemu, które znajduje się na środku urządzenia, możliwe jest ustalenie położenia przyłączy do instalacji, nie znając jeszcze dokładnych wymiarów grzejnika. Pozwala to na odpowiednie prace już na etapie, gdy mieszkanie jest w stanie surowym, co skraca czas tradycyjnego montażu dotychczasowych grzejników z łączem znajdującym się po ich lewej lub prawej stronie. Najczęściej grzejniki w mieszkaniach znajdują się pod oknami. Ze względów estetycznych ustawia się je symetrycznie – tak by środek urządzenia przypadał dokładnie na środku szerokości okna nad nim. Obecnie już na etapie prac budowlanych można przygotować miejsce pod grzejniki z podłączeniem środkowym.

grzejniki podłączenie środkowe	Określa się środek szerokości okna i pod nim ustala położenie przyłączy. Niezależnie od wielkości grzejnika, miejsce jego podłączenia będzie zawsze na środku. Zachowana zostanie symetria względem osi okna, czyli takie położenie, które najczęściej jest wybierane przez użytkowników. Właściciele mieszkania w wypadku zmiany grzejników w mieszkaniu, wybierając te z oddolnym podłączeniem środkowym, będą mogli bez problemu zamontować urządzenie odpowiadające ich potrzebom. Cały montaż będzie szybki i łatwy, ponieważ nie będzie konieczności przerabiania podejścia pod grzejnik. Jest to też szczególnie wygodna opcja w pomieszczeniach takich jak biuro. W takich wnętrzach często zmieniana jest aranżacja wraz ze zmianą sposobu korzystania z danego pokoju. Teraz nadanie pomieszczeniu nowego wyglądu będzie ułatwione. Opisywane podłączenie dotyczy głównie grzejników płytowych. Są to obecnie najczęściej wybierane modele, zwłaszcza w aranżacji salonu, sypialni i miejsc użyteczności publicznej, takich jak biura.

Środkowe złącze łączy w sobie estetykę montażu klasycznego dolnego mocowania grzejników. Jest dyskretne, niemal niewidoczne. Wzbogaca je natomiast o ułatwienie montażu grzejnika, który pozwala na ustalenie lokalizacji przyłączy już w momencie, gdy budynek znajduje się jeszcze w surowym stanie.