transportery paletowe

Wyposażenie magazynu zapewniające efektywną pracę

Magazyny przy dużych zakładach przemysłowych są najczęściej wypełnione po brzegi – niektóre z towarów są składowane przez dłuższy czas, inne zaś z dnia na dzień idą do wysyłki. Praca w magazynie wymaga więc przeprowadzania skomplikowanych operacji logistycznych, aby transportowanie było szybkie i skuteczne, a także by nie następowały przerwy w działaniu, które wiązałyby się ze stratami.

Transportery przyspieszają pracę

transportery paletoweW magazynie niezbędne są więc transportery paletowe zdecydowanie przyspieszające pracę. Pozwalają bowiem nie tylko na automatyczne przenoszenie małych ładunków, ale i tych o wiele większych – na przykład do 4000 kg. Wśród elementów profesjonalnego, rozbudowanego systemu transportowego, znajduje się zawsze między innymi przenośnik rolkowy oraz łańcuchowy. Pierwszy z nich sprawdza się najlepiej w przypadku przewożenia palet na duże odległości – będzie to odbywać się więc o wiele szybciej, niż gdybyśmy zdecydowali się na przenoszenie każdej palety po kolei za pomocą wózka widłowego. Połączenie przenośnika rolkowego z łańcuchowym sprawia, że zyskujemy możliwość zmiany kierunku nawet o 90 lub 180 st. To daje nam wiele możliwości stworzenia efektywnej trasy transportowej. Jeżeli w hali magazynowej nie mamy dobrych warunków na wykonanie jednej ciągłej linii, możemy skorzystać ze stołu obrotowego, który pozwoli nam na skuteczne przenoszenie ładunku z jednego przenośnika na drugi.

transportery paletowePełen profesjonalizm logistyczny zapewni nam też stanowisko kontroli gabarytów palet – po wprowadzeniu odpowiednich ustawień, będziemy od razu wiedzieć, czy dana paleta spełnia nasze wymagania. Nowoczesne systemy są wyposażone także w czytnik kodów kreskowych, co pozwala na automatyczną identyfikację towaru. Dzięki stanowisku kontroli możemy sprawdzić nie tylko wagę, ale i szerokość oraz wysokość ładunku – w ten sposób zawsze będziemy wiedzieć, czy przygotowany towar może zostać przekazany do przewozu. Oprócz systemów transportowych na duże ładunki, producenci oferują także transportery paletowe przeznaczone dla niewielkich wyrobów – na przykład do raptem 3 kg. To doskonałe rozwiązanie dla firmy specjalizującej się w przemyśle elektronicznym czy optycznym. Oferta producentów w zakresie transporterów paletowych jest naprawdę szeroka.

Wybierając sprawdzonego producenta, zyskamy pewność, że system transportowy będzie nam bez problemów służył przez długi czas. Warto zwrócić uwagę, czy dany producent nie oferuje także innych rozwiązań do zakładu produkcyjnego – być może i one pozwolą nam zwiększyć efektywność pracy.