wykończenia mieszkań pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz oszczędzi stresu

Wybór odpowiedniego mieszkania to często prawdziwe wyzwanie. Szczególne istotna jest niewątpliwie lokalizacja. Dla wielu z nas bardzo ważne jest mieszkanie możliwie jak najbliżej centrum miasta. Nie zawsze tak jednak jest. Jeśli pracujemy bowiem na obrzeżach miasta, a nasze dzieci chodzą do szkoły niedaleko naszego zakładu pracy, to takie umiejscowienie mieszkania zwyczajnie nie będzie się opłacać.

Wykończenia mieszań na terenie Bydgoszczy

wykończenia mieszkań pod kluczTym bardziej, że im bliżej centrum, tym ceny za metr kwadratowy są wyższe. Dochodzimy tym samym do prawdopodobnie kluczowego kryterium, czyli ceny. Wybieramy zazwyczaj mieszkanie, na które możemy sobie pozwolić finansowo. W dzisiejszych czasach co prawda mało kto kupuje nieruchomość za gotówkę. Większość mieszkań bierze się na kredyt. Musimy jednak posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Im większa cena mieszkania, tym wyższa będzie też rata. Należy tez odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy mieszkanie od developera czy może z rynku wtórnego. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Łączy je jednak jedna kwestia. W obu przypadkach zakup mieszkania to dopiero początek. Należy je jeszcze odpowiednio przygotować, żebyśmy mogli w nim zamieszkać. Stan developerski cechuje się najczęściej pewnymi wspólnymi cechami. Mieszkanie posiada drzwi, okna, instalacje: wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, grzewczą oraz elektryczną czy tynki. Oczywiście szczegółowe ustalenia powinniśmy znaleźć w umowie.

wykończenia mieszkań pod kluczKażdy developer posiada swoje własne zapisy. Niektórzy z nich przewidują możliwość wykończenia mieszkań pod klucz – Bydgoszcz jest dużym miastem, które posiada wielu fachowców budowlanych. Jeśli zdecydujemy się na usługi którejś z bydgoskich firm, warto ustalić wówczas, jak powinno wyglądać mieszkanie z chwilą odebrania przez nas kluczy. Możemy wówczas od razu się wprowadzić. Co prawda rozwiązanie takie jest droższe, natomiast i tak musielibyśmy zapłacić ekipie fachowców. Wykonaliby oni wszystkie niezbędne prace w mieszkaniu, które w stanie surowym otrzymalibyśmy od firmy developerskiej. Można też próbować malować ściany, kłaść tapetu lub położyć panele podłogowe na własną rękę. Jest to opcja, na której można wówczas finansowo zyskać. Mało kto posiada jednak takie praktyczne umiejętności, jeśli nie zajmuje się tym na co dzień zawodowo.

Nawet jeśli posiadamy takie zdolności, to z pewnością zajmie nam to więcej czasu niż profesjonalistom. Może się też okazać, że zrobimy to niewystarczająco dobrze. Wówczas i tak trzeba będzie zatrudnić specjalistów, a my oprócz pieniędzy stracimy też czas. Wykończenie mieszkania pod klucz będzie opcją, która pozwoli nam cieszyć się z tego wyjątkowego momentu w naszym życiu.