kompresory gudepol

Wybór kompresora do firmy

Niezależnie od tego, czy otwierasz warsztat samochodowy, lakiernię, gabinet dentystyczny czy może firmę przemysłową – w każdym przypadku do podstawowego wyposażenia powinna należeć dobra sprężarka. Obecnie sprężone powietrze jest bowiem wykorzystywane w wielu sektorach, jednak przed zakupem kompresora, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób dobrać najlepsze urządzenie do naszych potrzeb.

Kompresory Gudepol są cenione

kompresory gudepolProducenci kompresorów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i starają się odpowiedzieć na to pytanie, aby pomóc wszystkim zainteresowanym w wyborze. Uważają oni, że należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. W pierwszym kroku klient powinien policzyć, jakie zapotrzebowanie na sprężone powietrze pojawi się w jego firmie – najlepiej, jeśli będzie to przedstawione w postaci litrów na minutę lub m3 na godzinę. Następnie należy określić stałe ciśnienie robocze, którego będą wymagać dane urządzenia czy narzędzia podłączane do kompresora. Wielu producentów sprężarek poleca też określić współczynnik intensywności wykorzystania maszyn w cyklu pracy. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób to zrobić, przyjmuje się, że w zakładach produkcyjnych maszyny są wykorzystywane na 120%, w produkcyjno-usługowych jest to już 100%, zaś w firmach usługowych – 80%. Jeśli nasza firma jest mała, wówczas maszyny pracują z intensywnością 60%.

kompresory gudepolPosiadając te dane, najlepiej po prostu usiąść przy katalogach produktów i uwzględniając podane w nich parametry techniczne konkretnych urządzeń, wybrać ten kompresor, który najlepiej wpasowuje się w nasze oczekiwania. Wiele firm ceni sobie na przykład kompresory marki Gudepol – firma ta jest obecna na rynku od 1990 roku, więc można się domyślić, że tyle lat doświadczenia sprawiło, że może nam dostarczyć sprężarkę o niemal każdych parametrach technicznych: oferta jest na tyle szeroka, że bez problemu znajdziemy tam coś dla naszej firmy. Na samym wyborze kompresora nie powinniśmy jeszcze poprzestać – istotą w instalacjach sprężonego powietrza jest obecność urządzeń, które zajmują się jego uzdatnianiem. Dlatego od razu zajmijmy się też zakupem odpowiedniego regulatora ciśnienia, filtrów, zespołu przygotowania powietrza czy osuszacza.

Tylko prawidłowo wyposażona stacja przygotowania powietrza będzie mogła dobrze spełniać swoją rolę i dostarczać powietrze odpowiedniej jakości i pod właściwym ciśnieniem. Jeżeli samodzielny dobór urządzeń nadal jest dla nas problematyczny, zawsze możemy skonsultować się z doradcami danej firmy produkującej kompresory, a na pewno uzyskamy niezbędne wsparcie.