drabina magazynowa

Wybór drabiny do magazynu

Praca w magazynie bywa wymagająca, właściciele magazynów chcą najczęściej wykorzystać całą dostępną przestrzeń, dlatego stawiają półki od podłogi do sufitu, na których potem umieszczany jest towar. Jednakże potem sięganie po te towary z najwyższej półki bywa problematyczne jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu.

Drabina łatwa do przeniesienia

drabina magazynowaNa wózek widłowy trzeba mieć specjalne uprawnienia, a czasami potrzebujemy po prostu sięgnąć szybko po jakiś produkt, a wówczas zamiast wózka o wiele lepiej sprawdzi się po prostu drabina magazynowa. Znajdziemy szeroki wybór takich drabin w ofercie producentów. W magazynie dobrze jest mieć drabinę aluminiową, ponieważ jest ona wyjątkowo lekka. Dzięki temu jej przenoszenie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu, nawet jeżeli w magazynie będzie pracowała kobieta. Nawet delikatna magazynierka poradzi sobie z przeniesieniem takiej drabiny aluminiowej i będzie mogła bez problemu sięgnąć po dowolny produkt z najwyższej półki. Co znajdziemy w ofercie producentów? Możemy zdecydować się na przykład na jednostronną drabinę wolnostojącą, która wyposażona została w szerokie stopnie. Dzięki szerokości stopni są one bezpieczne w użytkowaniu, ponadto perforowanie takiego stopnia zapobiega poślizgnięciu się.

drabina magazynowaMożemy zdecydować się na drabinę, której podest jest specjalnie wzmocniony za pomocą włókna węglowego czy nitów wewnętrznych w stopniach. Drabiny proponowane przez doświadczonych producentów spełniają wszystkie krajowe i zagraniczne normy techniczne, dlatego możemy liczyć na bezpieczeństwo ich użytkowania. Oprócz tradycyjnych drabin, specjalnie dla magazynów producenci przygotowali drabiny z poręczami, które jeszcze bardziej zwiększają poziom bezpieczeństwa. Takie profesjonalne drabiny magazynowe zapewniają komfort eksploatacji, co jest bardzo ważne dla wielu użytkowników. Producent zadbał o trwałość drabiny, dzięki zastosowaniu w jej produkcji wysokiej jakości materiału, a mianowicie anodowanego aluminium. Materiał ten charakteryzuje się też odpornością na zabrudzenia oraz na utlenianie. Możemy zdecydować się na drabinę stojącą lub taką wyposażoną w kółka – a więc drabinę jezdną. To wartościowe rozwiązanie, jeżeli zależy nam na tym, aby szybko przemieszczać drabinę z miejsca na miejsce.

Oczywiście w zależności od modelu, takie drabiny mogą być dostępne w różnych cenach, przedział cenowy jest naprawdę szeroki. Bez wątpienia uda nam się wyposażyć nasz magazyn w wysokiej jakości drabiny, które zdecydowanie usprawnią ściąganie towaru z najwyższych półek.