aranżacje wnętrz

Wnętrze, które zachwyca – dzięki profesjonalnej aranżacji

Wchodząc do danego pomieszczenia, nie analizujemy po kolei każdego z elementów, które znajdują się wewnątrz, a patrzymy ogólnie na całe wnętrze i to na takim całościowym spojrzeniu opieramy nasze pierwsze wrażenie.

Czy zdecydować się na pomoc architekta?

aranżacje wnętrzTo dlatego wszystkie elementy powinny dobrze się ze sobą komponować, aby razem tworzyć spójny kompleks – wówczas nasz wzrok nie dostrzeże żadnych detali, które mogłyby zaburzyć wygląd wnętrza. Praca nad uzyskaniem efektu harmonijnego wnętrza może być jednak czasochłonna – osoby bez doświadczenia w projektowaniu mogą nawet nie dostrzegać, że pewne kolory gryzą się ze sobą, a dane elementy konkretnych stylów również dobrze nie współgrają. W takich sytuacjach niezbędna może być pomoc profesjonalistów. Modna aranżacja wnętrz w Lublinie to usługa, którą proponują klientom doświadczeni projektanci, od lat specjalizujący się w tej branży. Nie chodzi tutaj o wykonywanie aranżacji, które nadawać będą się do katalogów wnętrzarskich – chodzi o stworzenie pomieszczeń, które będą posiadały swój własny charakter i staną się dla domowników doskonałymi miejscami na wypoczynek, jak i na pracę. Aranżacja każdego wnętrza tworzona jest w oparciu o wcześniej zasygnalizowane potrzeby klientów – to przecież ma być mieszkanie nie tylko modne, ale i wygodne oraz przytulne, dlatego też projektant najpierw przeprowadza dokładny wywiad z klientem, co pozwala mu na zrozumienie jego oczekiwań.

aranżacje wnętrzZnając marzenia, ulubione style i te najmniej lubiane – można stworzyć wnętrze, które zaspokoi wszystkie oczekiwania domowników. Decydując się na pomoc architekta wnętrz, możemy poprosić o wykonanie kompleksowego projektu, lub też szczegółowego projektu jednego tylko, wybranego przez nas pomieszczenia – na przykład kuchni czy salonu. Niezależnie od wybranej opcji, dobry projektant poświęca wiele uwagi temu, aby przygotowywany przez niego projekt był jak najlepszy – dlatego też każdy projekt opiera się na przeprowadzonym wcześniej wymiarowaniu pomieszczenia, dzięki czemu wybrane meble będą zawsze swoją wielkością dopasowane do wnętrza. Architekt przygotowuje projekt podłóg, sufitu i ścian, a także rozplanowuje punkty świetlne, dobiera elementy dekoracyjne na ściany i okna. W przypadku projektowania kuchni, architekt wnętrz pomaga też dobrać odpowiedni sprzęt RTV. Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalną aranżację łazienki – wówczas pomoże nam w doborze odpowiedniej armatury.

Jak widać, działania architekta wnętrz nie polegają tylko na narysowaniu projektu, a są o wiele bardziej praktyczne.