wkręty farmery

Wkręty typu farmer

Realizując prace budowlane czy remontowe, potrzebujemy bardzo dużej ilości akcesoriów montażowych. Choć najczęściej są niewielkie elementy, nie można lekceważyć ich istotnej roli. Są często kluczowe, jeśli chodzi o utrzymanie konstrukcji w dobrym stanie technicznym. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby spełniały normy techniczne.

Wkręty o dobrej trwałości

wkręty farmeryJeśli zostają one spełnione i łącznik jest zamontowany w sposób prawidłowo, będą służyć nam przez dłuższy czas. W przypadku wkrętów może być to okres obejmujący nawet trzydzieści lat! Powszechnie używane wkręty farmery z podkładką są znakomitym przykładem takiej części. Firmy montażowe używają ich przy łączeniu części stalowych z drewnianymi. Wśród takich elementów jest chociażby blacho dachówka, którą łączy się z elementami konstrukcyjnymi dachu. Łączniki są niezwykle wytrzymałe, ponieważ wykonano je ze specjalnie spreparowanej stali. Została ona utwardzona powierzchniowo, co wpływa na jej wydłużoną żywotność. Są dodatkowo pokryte powłoką zabezpieczającą. Została ona zabezpieczona metodą ocynkowania ogniowego. Dzięki temu nie pokryje się ona rdzą. Podkładka została zbudowana z połączenia aluminium z gumą. Farmery prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Z uwagi na sposób montażu, podkładka nie jest widoczna.

wkręty farmeryPółkolisty łeb prezentuje się w sposób dyskretny. Powłoka jest także odporna na działanie promieni UV. Pod wpływem np. padania słońca, mogą one zmieniać barwę. W przypadku farmerów taka sytuacja nie występuje. Wkręty zostały również zaklasyfikowane do grupy A1 skalę przeciwogniową. Przyznanie takiej klasyfikacji oznacza, że jest to jeden z bezpieczniejszych akcesoriów. Nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia, ponieważ jest wykonany z niepalnego tworzywa. Atutem tego rozwiązania jest także niezwykła łatwość w montażu. Łączniki wchodzą w drewno bez najmniejszego oporu. Powoduje to szybką i bezproblemową pracę. Ich wytrzymała konstrukcja wpływ oznacza także niskie ryzyko ułamania. W przypadku poprawnego sposobu montażu, łącznik nie ulegnie wygięciu czy zniekształceniu w sposób samoistny. Najlepszym urządzeniem, które jest dostosowane do tego rodzaju komponentów jest zakrętarka.

Zastosowanie takiego urządzenia pozwoli na precyzyjne umieszczenie wkrętów w łączonych powierzchniach. Trudno sobie wyobrazić codzienną pracę przedsiębiorstw budowlanych bez wkrętów. Dzięki akcesoriom można w sposób trwały połączyć materiały budowlane wykonane z różnego rodzaju surowców. Pozwoli to na poprawne zamontowanie konstrukcji dachu czy fasady budynku.