cięcie plexi laserem

W jaki sposób obrabiać plexi?

Każdy materiał wymaga innego rodzaju obróbki, aby uzyskać oczekiwane efekty. Frezarki CNC pozwalają – w zależności od narzędzi – na obrabianie zarówno drewna, jak i metalu, plastiku czy plexi. W przypadku szkła akrylowego jest to zwykle obróbka wstępna, gdyż mechaniczne cięcie plexi powoduje, że krawędzie obrabianego przedmiotu stają się ostre i nierówne.

Cięcie laserem i gładkie krawędzie

cięcie plexi laseremPo cięciu plexi na obrabiarce konieczne jest poddanie przedmiotu kolejnym procesom – na przykład polerowaniu krawędzi, aby uzyskać wymaganą gładkość. Jeżeli chcemy uniknąć takich działań i, tym samym, zaoszczędzić sobie czas, powinniśmy zdecydować się na inną metodę obrabiania – skrupulatne cięcie plexi laserem. W odróżnieniu od poprzedniej wspomnianej metody, krawędzie i narożniki przedmiotów poddawanych obróbce laserowej, są zawsze gładkie i równe. Dzięki nowoczesnym sterownikom, maszyna uzyskuje najwyższą precyzję działania. Wysokiej jakości podzespoły i serwonapęd o odpowiedniej mocy sprawia, że nie istnieje możliwość przegrzania się urządzenia – prace na nim będą przebiegały bez jakichkolwiek zastojów, dlatego też skrupulatne cięcie plexi laserem może być z powodzeniem wykorzystywane do hurtowej obróbki. Praca przebiega sprawnie także dzięki temu, że serwonapędy mają ustawiony stały moment obrotowy, co zapobiega gubieniu kroków przez maszynę i pozwala na ciągłą pracę.

cięcie plexi laseremOpisywana technologia cięcia ze względu na swoje zalety jest częściej wybierana niż obróbka na frezarce także dlatego, że przy skrupulatnym cięciu plexi laserem mamy większe możliwości – dzięki tej metodzie możemy uzyskać nawet najbardziej skomplikowany kształt przedmiotu o dowolnej wielkości – w zależności od pola roboczego lasera. Wybierając firmę do cięcia laserem, kierujmy się tym, czy posiadane przez nią sprzęty są wysokiej klasy – tylko wtedy zyskamy pewność, że skrupulatne cięcie plexi laserem pozwoli na uzyskanie naprawdę estetycznego przedmiotu. Skrupulatne cięcie plexi laserem to metoda wykorzystywana przy obróbce różnego rodzaju przedmiotów – plexi ma bowiem szerokie zastosowanie. Szkło akrylowe wykorzystuje się między innymi do wyrobu akwariów, ekranów przeciwhałasowych, zadaszeń, świetlików, światłowodów czy parapetów, a także szerokiej gamy przedmiotów użytkowych oraz elementów maszyn.

Wiele firm świadczących usługi skrupulatnego cięcia plexi laserem proponuje swoim klientom także tworzenie dokumentacji technicznej oraz projektowanie przedmiotów. Zapewniają też transport obrobionego materiału w dowolne miejsce określone przez klienta.