poliwęglan komorowy

Użyteczny poliwęglan komorowy

Żyjemy w czasach bardzo nowoczesnych, dlatego też warto korzystać w nich z nowoczesnych rozwiązań, które coraz to bardziej zastępują te tradycyjne. Tworzymy coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie materiały, które wykorzystujemy praktycznie w każdej dziedzinie życia codziennego.

Poliwęglan komorowy  o różnej grubości

poliwęglan komorowyW dzisiejszych czasach niezwykle popularne są materiały wykonane z tworzywa sztucznego, którego wszelkie odmiany są bardzo tanie w produkcji i jest ono niezwykle elastyczne pod względem możliwości jego dopasowania i dostępności różnych materiałów. Dlatego też jesteśmy w stanie odpowiednio dobrać konkretny materiał dla specjalnych potrzeb i bez problemu go odpowiednio uformować, aby pasował w każdym miejscu. Istnieje wiele, różnych rodzajów tego typu materiałów, w budownictwie najczęściej ma on na celu zastąpić uwielbione przez naszą architekturę szkło, które powoli usuwa się w cień. Materiał ten jest drogi i stosunkowo powolny w produkcji, gdyż nie można produkować ogromnych jego partii w tym samym czasie, wszystko musi być odpowiedniej wielkości. Następcą szkła jest poliwęglan, którego produkcja z kolei może odbywać się w sposób ciągły, a po jego zastygnięciu, odpowiednie podzielenie materiału nie jest żadnym problemu. Jest on także znacznie tańszy od tradycyjnego szkła, które zależnie od potrzeb może osiągać astronomiczne ceny, a dalej posiadać mniejszą wytrzymałość i funkcjonalność.

poliwęglan komorowyMożna go wykorzystać do wszystkiego, do czego wykorzystujemy szkło, jest on przezroczysty i jeszcze zwiększa intensywność przedostającego się przez nie światła. Bardzo dobrym materiałem konstrukcyjnym tego typu jest chociażby bezbarwny poliwęglan komorowy 16mm, gdzie jest to zupełnie optymalna grubość gwarantująca ogromną wytrzymałość i solidność takiej struktury. Wiele osób jest sceptycznie nastawiona co do poliwęglanu, gdyż uważa go za materiał mało estetyczny i po prostu źle się prezentujący. Jednak wszystko zależy od wizji architekta, gdy jest ona słaba, to i szkło będzie się źle prezentować w takiej sytuacji. Wykorzystanie poliwęglanu komorowego pozwala na tworzenie bardzo oryginalnych konstrukcji i różnorodnych aranżacji świetlnych, gdyż różne rodzaju poliwęglanu mogą załamywać światło w bardzo specyficzny sposób, co pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów.

Materiał ten jest oczywiście znacznie bardziej wytrzymały fizycznie od szkła, które jest bardzo podatne na uszkodzenia. Przezroczystym elementom wykonanym z tego tworzywa sztucznego niestraszne są kamienie, hałdy śniegu, czy nawet uszkodzenia, których mogłyby dokonać osoby trzecie.