ocieplanie poddasza

Usługa ocieplania poddaszy w Gorzowie

Gorzów Wielkopolski to miasto, w którym siedzibę ma wiele dobrych ekip budowlanych. Te z dużym doświadczeniem nie stoją w miejscu, a chcą się wciąż rozwijać. Dlatego są otwarte na nowoczesne technologie i z powodzeniem wykorzystują je w swojej pracy. Jedną z takich technologii jest metoda natryskowa, którą stosuje się do ocieplania budynków.

Ocieplanie poddasza z pianką PUR

ocieplanie poddaszaOpiera się ona na wykorzystaniu pianki PUR, którą rozpyla się pod ciśnieniem. Taka izolacja termiczna sprawi, że budynek zatrzyma nawet 30% ciepła, które inaczej uciekłoby, gdyby nie była odpowiednio szczelna. Jak to się dzieje zatem, że taka pianka PUR jest bardziej szczelna niż wełna mineralna czy styropian, czyli materiały, które do tej pory cieszyły się największą popularnością? Po pierwsze chodzi o to, że w przypadku pianki PUR ocieplenie wykonane za jej pomocą nie ma żadnych spoin. Uzyskana warstwa ociepleniowa jest całkowicie pełna i nie ma żadnych ubytków, dlatego ciepłe powietrze nie ma którędy uciekać. Choć do niedawno wydawało się, że uniknięcie mostków termicznych jest niemożliwe, metoda natryskowa pokazała, że nie jest to ciężkie do uzyskania. A wszystko właśnie za sprawą pianki PUR. Istotne jest także to, że już cienka warstwa pianki PUR daje taki współczynnik przewodzenia ciepła jak dwa razy grubszy styropian czy wełna szklana lub skalna.

ocieplanie poddaszaJeżeli więc zależy nam na ograniczeniu grubości materiału ociepleniowego, to właśnie ocieplanie poddasza w Gorzowie za pomocą pianki PUR będzie dla nas najlepszym wyborem. Równocześnie wiele osób być może ucieszy taka właściwość pianki PUR, jaką jest izolacja akustyczna. Pianka zabezpiecza przed hałasem, dzięki temu nie będziemy słyszeć żadnych hałasów z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne, kiedy posiadamy małe dziecko, które ma kłopoty z zasypianiem lub łatwo się budzić. Dzięki zastosowaniu takiej izolacji, nie będzie słyszało niczego spoza domu, jak nawet z innych pokojów poza własnym. Jak widać, dzięki jednemu materiałowi uzyskujemy różne właściwości. Ocieplenie, izolacja akustyczna, a także izolacja przeciwwilgociowa. Pianka PUR otwartokomórkowa nie zatrzymuje wilgoci, a pozwala jej swobodnie przepływać. Dzięki temu nigdy na ścianach nie zobaczymy pleśni czy grzyba.

Wszystko wskazuje na to, że jest to materiał, który najlepiej jest zastosować do ocieplenia poddasza jeżeli ma ono pełnić funkcję użytkową. Z pewnością plusem dla nas będą także niższe rachunki za ogrzewanie podczas zimy. Nie będzie już uciekać tyle ciepła, co jest najważniejsze przy skutecznej izolacji termicznej górnych części budynku.