sprawdzone wentylatory do trocin

Urządzenia wykorzystywane w przemyśle drzewnym

Przemysł drzewny jest specyficzną branżą. Podczas pracy w takim zakładzie drzewnym produkowane jest bowiem całe mnóstwo odpadków w postaci trocin czy wiórów (które mogą być oczywiście w odpowiedni sposób wykorzystane). W takiej firmie więc, oprócz standardowych maszyn, urządzeń i narzędzi – czyli pił, frezarek i różnego rodzaju obrabiarek, powinno znaleźć się dodatkowe wyposażenie, które pozwoli na zachowanie odpowiednich, czystych warunków w miejscu pracy.

Wentylatory do przemysłu drzewnego

sprawdzone wentylatory do trocinChodzi oczywiście o odpowiednie odprowadzanie wspomnianych wcześniej odpadków. Do tego celu najlepsze są sprawdzone wentylatory do trocin. Warto wybierać tylko urządzenia odznaczające się najwyższą jakością, na przykład wentylatory, tkóre posiadają specjalną, wzmocnioną konstrukcję. Zapewni im ona dłuższą i wydajniejszą pracę oraz ograniczy możliwość wystąpienia awarii. Duże znaczenie ma też rodzaj obudowy. Choć większość z nas nie zwraca na to uwagi, warto wiedzieć, że najlepszym kształtem obudowy jest kwadrat. Kwadratowa obudowa sprawia bowiem, że montaż jest o wiele łatwiejszy, w dodatku wentylator może zostać zainstalowany w dowolnej pozycji. Z kolei jeśli chodzi o jej materiał, najlepiej, aby była to po prostu wysokiej jakości stal, dodatkowo pokryta poliestrem. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj zastosowanego wirnika. Najlepiej, aby był on samoczyszczący się, dzięki czemu nie będziemy mieć dodatkowej pracy.

sprawdzone wentylatory do trocinTaki wentylator doskonale sprawdzi się zarówno w odprowadzaniu trocin suchych, jak i mokrych. Ponadto może być montowany przy pojedynczym stanowisku do odpylacza trocin, jak i do dużej przemysłowej instalacji odpylającej. Jeżeli posiadamy mały tartak, wystarczy nam jedno urządzenie, mały mobilny zestaw do odciągu pyłów. Z powodzeniem pomoże nam on oczyścić pomieszczenie z powstających w trakcie pracy zanieczyszczeń, których jest duzo zwłaszcza podczas szlifowania i cięcia drewna. Jeżeli poszukujemy jeszcze innych dodatkowych urządzeń, na przykład do suszarni, rozejrzyjmy się za specjalnymi wentylatorami rewersyjnymi, których zaletą jest to, że spełniają dwie funkcje – mogą zarówno wyciągać zużyte powietrze na zewnątrz, jak i wwiewać świeże powietrze. Dzieki temu nie musimy kupować dwóch oddzielnych wentylatorów.

Jak widać, wybór urządzeń dodatkowych do zakładu przemysłu drzewnego jest naprawdę duży. Warto dobrze przemyśleć zakup i dobrać takie urządzenia, które najlepiej spełnią swoją rolę w naszej firmie. Z pewnością odpowiednie będą wentylatory do trocin, dzieki którym zachowamy porządek na miejscu pracy.