producent desek tarasowych

Uniwersalnie deski tarasowe

Zalety tarasów domowych można by wymieniać bardzo długo – są miejscem relaksu, spotkań w gronie przyjaciół, a w majówkowy weekend mogą się przemienić w miejsce prawdziwej grillowej uczty. Niezależnie od tego, jak duży taras bądź balkon posiadamy, na komfort jego użytkowania wpływa wiele czynników, takich jak jego położenie względem słońca czy to, jaki pejzaż jest z niego widoczny.

Producent desek z kompozytu

producent desek tarasowych Jednak najbardziej pragmatycznym czynnikiem decydującym o naszej wygodzie podczas przebywania na balkonie jest technika jego wykończenia. Bardzo często spotyka się na tarasach kafle ceramiczne lub płyty kamienne, które, choć świetnie się prezentują, posiadają jeden mankament, mianowicie – bardzo szybko się nagrzewają, co skutecznie może obniżyć komfort wypoczywania na tarasie. Dlatego właśnie najlepszym sposobem na wykończenie balkonu może okazać się zastosowanie desek kompozytowych. Do złudzenia przypominają one drewno, ci czyni je niezwykle eleganckimi, jednak są materiałem syntetycznym, który zachowuje zdecydowanie lepsze właściwości niż drewniane deski. Kompozyt powstaje w wyniku połączenia drewna naturalnego oraz tworzywa sztucznego, najczęściej PCV.

producent desek tarasowych Mączka drewna zapewnia oryginalne wrażenia estetyczne, natomiast syntetyk dba o to, żeby deski tarasowe wykazywały się szczególnymi właściwościami. Producent desek tarasowych wykonanych z domieszką polimerów gwarantuje ich wysoką odporność na warunki zewnętrzne. W przeciwieństwie do drewna kompozyt wykazuje się dużą wytrzymałością na oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak obfite opady deszczu, silny wiatr, intensywne promieniowanie słoneczne czy też uciążliwy mróz. Dzięki zastosowaniu niewrażliwych na wilgoć materiałów syntetycznych deski kompozytowe są odporne na rozwój grzybów, a także na porastanie mchem. Taras wykończony w ten sposób nie nagrzewa się tak jak płytki ceramiczne – w upalne dni pozostaje w neutralnej temperaturze, dlatego jest bardzo przyjemny dla stóp, co więcej, nie wystają z niego drzazgi, dlatego jest w stu procentach bezpieczny.

Te wszystkie właściwości desek kompozytowych czynią je materiałem wyjątkowo uniwersalnym – znajdują zastosowanie nie tylko w budowie przydomowych tarasów czy balkonów. Bardzo często podnoszą walory estetyczne i użytkowe nowoczesnych apartamentów, a także świetnie się sprawdzają w rozmaitych kurortach wypoczynkowych, gdzie zdobią restauracje i kawiarnie. Kompozyt zdaje egzamin również w konstrukcjach pomostów nad wodą, gdzie bardzo ważne stają się jego właściwości antypoślizgowe.