tapety ścienne

Tapety – o czym trzeba pamiętać przy wyborze?

Tapety stają się coraz bardziej populary wyborem, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni. Nie ma teraz mowy o starych tapetach, które się łatwo rwały, rogi się im odklejały, a całość z czasem płowiała i była wyblakła.

Tapety są popularne

tapety ścienneTeraz tapety wykonywane są z nowoczesnych materiałów, są lepsze kleje i podkłady, dzięki czemu tapeta jest bardzo trwała i estetyczna, a przy tym nadaje się nie tylko do pokoju dziennego czy sypialni, ale również do kuchni, a nawet do łazienki. Warto jednak wiedzieć czym powinniśmy się kierować przy wyborze tapety, żeby mieć pewność, że dokonaliśmy trafnego wyboru, a tapeta będzie cieszyć nasze oczy przez długi czas. Przede wszystkim trzeba wybrać dobry materiał z jakiego wykonana jest tapeta. Dobrym rozwiązaniem są na przykład tapety winylowe. Warstwa winylu zabezpieczająca tapetę sprawia, że nie będzie on straciła koloru, a przy tym jest odporna na uszkodzenia. Nie widać na niej zadrapań, nie będzie się tez rwała. Jedną z jej zalet jest również to, że tapety winylowe to tapety zmywalne. Nie będzie widać na nich zabrudzeń, a przy tym czyszczenie jest bardzo łatwe. Starych tapet papierowych nie dało się czyścić, co najwyżej przetrzeć je z kurzu.

tapety ścienneNowoczesne tapety nadają się do kuchni i łazienki ze względu na swoją odporność na wodę i zabrudzenia. Jeśli planujemy położyć tapetę z jednym z tych dwóch pomieszczeń to musimy zwracać uwagę na specyfikację tapety, czy jest ona wykonana z dobrego materiału i czy można ją zmywać. Wybierając tapetę warto też mieć na względzie jej klejenie. Niektóre tapety się smaruje klejem, a niektóre mają już ten klej posiadają. Wersja pierwsza jest dobra dla osób z doświadczeniem, które wiedzą jak szybko i dokładnie nałożyć klej, tak by tapeta nie przemokła nim, druga opcja jest lepsza dla osób, które się na tym nie znają. Wtedy tapeta jest łatwiejsza do samodzielnego położenia. Wybierając tapetę warto mieć na względzie wzór jaki się wybiera. Tapeta gładka, czy z nieregularnym wzorem będzie łatwa do położenia. Jeśli jednak jest wzór, który wymaga spasowania to położenie tapety zajmie nam więcej czasu. Wtedy trzeba ją idealnie dociąć i przykleić, bo inaczej całość będzie wyglądała niechlujnie i nierówno.

Przy zakupie tapety warto jest się skonsultować ze sprzedawcami w sklepie, bo oni doradzą nam jak dobrać klej, wałki, pędzle czy inne akcesoria potrzebne do położenia tapety. Takie narzędzia są niezbędne przy klejeniu tapet, a dobrze dobrane sprawią, że nawet amator poradzi sobie doskonale z położeniem tapety na ścianie.

Więcej na http://www.kuptapete.pl