profile do taśm led

Tanie i praktyczne profile led

Tradycyjne oświetlenie staje się coraz to mniej popularne, szczególnie jeśli chodzi o klasyczne wolframowe żarówki żarowe. Są one wysoce niewydajne i zwykle produkują niezbyt ładne, mocno żółte światło. Ich największą wadą jest krótka trwałość i ogromne zużycie energii elektrycznej. Kształt tradycyjnej bańki też już nie jest zbyt zachęcający dla odbiorcy.

Profile led łatwe w montażu

profile do taśm ledŻarówki te dawno ustąpiły miejsca halogenom i żarówką typu led. Te pierwsze mają podobną tendencję do pożerania ogromnej ilości energii, jednak są one bardzo trwałe i świecą niesamowicie intensywnie. Dlatego też posiadają podobny problem do oświetlenia żarowego, także się mocno grzeją. Jednak jak w przypadku żarówek klasycznych groziło to szybszym przepaleniem, halogenom to nie grozi. Są to żarówki wytrzymałe i często stosowane jako oświetlenie zewnętrze, czy nawet przeciwmgłowe. Często używane są także w specjalistycznych latarkach, takie jak wojskowe, czy chociażby górnicze. Z kolei opcja oświetlenia led jest niesamowicie popularna w ostatnich latach. Jest to typ, który jest w stanie wyprodukować względnie intensywne światło, jednak pod tym względem trochę ustępuje żarówkom klasycznym i halogenom. Za to nadrabia w każdej innej kwestii, lampki tego typu są niezwykle trwałe i ich pobór energii jest znikomy.

profile do taśm ledDodatkowo mają najszerszą gamę ciepła i barw oświetlenia. Ze względu na ich elektroniczną naturę można wygenerować w nich każdy kolor i odcień bez większego problemu, a ich rozmiary stały się niezwykle kompaktowe. Dlatego też znajdują one zastosowanie w oświetleniu ozdobnym jako taśmy led. Dlatego też nie trudno dzisiaj o niedrogie profile do taśm led, które można zamontować praktycznie wszędzie i wyglądają bardzo dobrze. Zarówno jako oświetlenie główne chociażby w przedpokojach, na schodach, czy w sufitach podwieszanych, ale także jako oświetlenie ozdobne na przykład pod meblami czy w szafach. Zakres zastosowania takich profili jest praktycznie nieskończony, wszystko zależy od naszej wyobraźni i aranżacji. Dodatkowo często mamy możliwość zmiany koloru taśm led w czasie rzeczywistym, a zatem możemy tworzyć bardzo oryginalną atmosferę i nastrój imprezowy. Taśmy te często także posiadają opcję migania, czy sekwencyjnego świecenia przeznaczonego właśnie na wszelkiego rodzaju imprezy. W takim trybie automatycznie zmieniają one kolory i migają w określonym tempie.

Gwarantuje to nam wyróżnienie się na każdej imprezie i stworzenie wyjątkowej atmosfery we własnym domu. Dodatkowo takie profile są bardzo proste w montażu i praktycznie nieinwazyjne w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia wymagającego masy wiercenia.