tablica kierująca u 21

Tablica kierująca a roboty drogowe

Odpowiednie oznakowanie terenu objętego robotami drogowymi jest bardzo ważne, szczególnie w miejscach w których dochodzi do wielu wypadków, oświetlenie nie jest zadowalające, czy bardzo duży fragment jezdni jest objęty remontem. Ciemność, ostre skręty, duże przewężenia nie sprzyjają płynnej jeździe i nawet kierowcy znający dobrze miasto mogą mieć problemy z przejazdem, nie wspominając o turystach czy osobach przejeżdżających jednorazowo przez miasto.

Dobrze widoczne tablice

tablica kierująca u 21Z tego powodu tak ważne jest, by remontowany teren został dobrze zabezpieczony i oznaczony. Z pewnością niezmiernie przydatna będzie do tego odblaskowa tablica kierująca u 21. Każdy kierowca widział ją nie raz na drodze, tylko większość nazywa takie tablice pachołkami, czy stojakami. Jest to tablica o kwadratowej podstawie wykonana z tworzywa sztucznego, które jest na tyle lekkie, że można taką tablicę dowolnie przestawiać, ale jednocześnie na tyle ciężkiego, że nie będą one zwiewane z drogi podczas wichury. Jeśli kierowca się zagapi i wjedzie w taką tablicę to porysuje sobie auto, ale nie dozna ono większych uszkodzeń. Tablica ma kształt wąskiego prostokątna, oklejona folią w szerokie czerwono-białe pasy ułożone ukośnie. Ich kąt badania wskazuje gdzie jest przejazd, to znaczy jeśli stoją one na prawej krawędzi drogi to pasy muszą opadać w lewą stronę.

tablica kierująca u 21Gładka, odblaskowa folia z pasami sprawia, że kierowcy nie będą mieli problemu z dostrzeżeniem tablicy, nawet podczas jazdy w nocy. Niektóre tablice posiadają na górze wypust na którym można montować dodatkowe odblaski (najczęściej żółte lub pomarańczowe) lub drogowe lampy ostrzegawcze. Tablice kierujące stawia się tam, gdzie jest przewężenie drogi, nie można korzystać z pobocza lub pasa awaryjnego, czy kiedy część pasa jest wyłączona z ruchu. Tablice stawia się najczęściej co kilka metrów, w zależności od tego czy jest to teren zabudowany czy nie. Tablice trzeba umiejscawiać tak, by kierowcy nie mieli wątpliwości jaki obszar objęty jest pracami i gdzie nie mogą przejechać, ale jednocześnie tak, by auta mogły się swobodnie mijać. Tablice kierujące bez dwóch zdań muszą się znaleźć wszędzie tam, gdzie organizowane są prace na drodze.

Tablica jest lekka, dobrze widoczna, można ją wykorzystywać wielokrotnie i nie kosztuje wiele. Jej rozstawianie jest proste, a każdy kierowca wie co taka tablica oznacza. Każda ekipa budowlana specjalizująca się w remontach i budowie dróg musi zaopatrzyć się w wiele takich tablic, choć należy wspomnieć o tym, że można je także wynajmować.