szambo betonowe

Szambo betonowe w dobrej cenie

Wiele osób w dzisiejszych czasach dalej korzysta z instalacji szamba. W bardzo dużej ilości mniejszych miasteczek, oraz wiosek nie ma dostępu do kanalizacji, jest to zatem praktycznie jedyne wyjście. Istnieje spora ilość takich szamb, jednak trzeba się zastanowić jakie będzie nam najlepiej służyć, przed jego zakupem.

Montaż szamba – czy to droga inwestycja?

szambo betonoweCałkiem spora grupa osób korzysta z szamb z tworzywa sztucznego, co jest bardzo dużym błędem. Takie konstrukcje nie są zbyt trwałe i zwykle ich żywotność jest względnie krótka. Bardzo mocno wpływają na nie czynniki atmosferyczne, przez co często się one odkształcają, co następnie prowadzi do pęknięć. Zwykle takie szamba są bardzo tanie i to zachęca wiele osób, jednak jest to niezwykle złudna oszczędność. Całkiem sporą kwotę płaci się zarówno za wkopanie, jak i wykopanie takiego szamba, a w razie awarii niestety trzeba to zrobić ponownie. Dlatego też, aby zminimalizować częstotliwość tych awarii polecane są szamba betonowe, które są zdecydowanie trwalsze i solidniejsze. Wielu osobom wydaje się, że są one niesamowicie drogie i wymagają dużo pracy. Często wiele ludzi myśli, że są one specjalnie wylewane na miejscu i za taką usługę trzeba zapłacić ogromne sumy pieniędzy. Jest to jednak w wielu wypadkach myślenie mylne. Zbiorniki takie przychodzą w całości i należy je tylko wkopać, przyłączyć do przygotowanej instalacji, oraz odpowiednio zabezpieczyć.

szambo betonoweZwykle cenowo dużo nie różnią się od tych z tworzywa sztucznego, a szamba betonowe – atrakcyjny cennik nie jest jakimś wybitnym znaleziskiem. Wiele firm oferuje dzisiaj tego typu konstrukcje w rozsądnym przedziale cenowym. Zwykle to, ile wydamy zależy od wielkości takiego zbiornika, ilości komór, dodatkowo montowanych gadżetów, czy podjazdu do zbiornika. Z wielu elementów możemy zrezygnować, jeśli chcemy zaoszczędzić. Odpowiedni podjazd z płyt betonowych nie jest niczym obowiązkowym, tak samo czujnik zapełnienia, który jest dodatkowym udogodnieniem. Często w cenie znajdziemy jednak przyłączenia do kanalizacji, montaż kominka, czy czasami nawet wkopanie zbiornika, jednak zwykle zdarza się to tylko w wypadku tych znacznie droższych, co z kolei czasami może okazać się opłacalne by kupić właśnie taki większy i ominąć cenę wykopu.

Atrakcyjne ceny tych usług wynikają z dość burzliwej sytuacji na rynku. Dlatego też warto przeprowadzić odpowiednie rozeznanie przed zakupem takiego zbiornika. Istnieje wiele firm produkujących bardzo niskiej jakości konstrukcje, warto skorzystać z usług firmy renomowanej, której jakości mamy pewność.