eleganckie płytki do łazienki

Stylowe płytki do łazienki

Bywa, że długo zwlekamy ze zmianami w kuchni, czy w łazience. Zwłaszcza, gdy jest dużo pracy do wykonania. Kiedy w grę wchodzi całkowity remont wraz ze skuciem starych kafelków, można się sporo napracować. Jest to niezwykle pracochłonne. Jednak kiedy już się za to zabierzemy, możemy przejść do przyjemniejszych części remontu.Trzeba zastanowić się nad podłogą i ścianami łazienki.

Ładne płytki do łazienki

eleganckie płytki do łazienki Samo pomalowanie z pewnością nie zapewni nam wspaniałych efektów wizualnych, chociaż z pewnością zajmie nam zdecydowanie mniej czasu niż bardziej skomplikowane prace. Jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie, można wybrać eleganckie płytki do łazienki odmieniające wygląd tego pomieszczenia. Sklepy budowlane obecnie posiadają szeroki wybór płytek ozdobnych. Każdy z powodzeniem znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustowi. Obecnie bardzo popularne jest łączenie wzorów. Na przykład, kiedy wybierzemy jakąś płytkę dekoracyjną, nie zawsze chcemy ją mieć na całej ścianie. Możemy zdecydować się na subtelny pasek z płytki ozdobnej połączony z płytką jednobarwną. Taki dodatek nada charakteru i nie będzie powodować efektu przesycenia wzorem. Płytki powinny pasować do pomieszczenia. Można wybierać wśród następujących rodzajów płytek: glazura, gres nieszkliwiony i porcelanowy, terakota, klinkier, cotto. Różnicuje je odporność na uszkodzenia, porowatość i faktura.

eleganckie płytki do łazienkiJeżeli mamy małą łazienkę i chcielibyśmy optycznie ją powiększyć, stosuje się płytki większe od przyjętego uniwersalnego rozmiaru. Ma to na celu zastosowanie złudzenia optycznego podczas którego wydaje nam się, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości. Obecnie wybór na rynku jest ogromny, co pozwala na dużą swobodę i dopasowanie płytek według upodobań. Kiedy już wybierzemy wzór, który będzie nam odpowiadał, czas przemyśleć kwestie montażu płytek. Płytki można kłaść samodzielnie, jednak należy przemyśleć kilka kwestii. Pierwszą jest dokładne obejrzenie podłogi, w celu stwierdzenia, czy podłoga jest wypoziomowana. Poza tym, oceńmy, czy będziemy w stanie sami ułożyć wybrany przez nas wzór. Jeżeli nie jest trudny do wykonania i nie składa się z małych elementów, możemy spróbować układać podłogę samodzielnie. Jednak jeżeli podłoże wymaga wyrównania, a wzór jest dość skomplikowany i trzeba skuć stare płytki, lepiej skorzystać z usług profesjonalisty.

Pamiętajmy też, że płytek należy kupić więcej niż mamy metrażu, ponieważ przy ewentualnym docinaniu tracimy materiał. Poza tym, w przyszłości jakaś płytka może ulec zniszczeniu i trzeba ja wymienić. W sklepie może i znajdziemy jeszcze taki sam wzór, jednak bardzo często różnią się one odcieniami. Kiedy weźmiemy od razu więcej płytek z tej samej partii, unikniemy późniejszych problemów z wyborem. Poleca się zakupić około dziesięć procent więcej płytek niż posiada nasze pomieszczenie.