parkiety drewniane

Stylowe parkiety z drewna

Drewno jest materiałem, które nigdy nie przestanie być cenione i wykorzystywane w mieszkaniach. Od pokoleń służą nam meble drewniane, deski podłogowe, czy nawet drewniane rzeźby. Lubimy otaczać się drzewem, które jest symbolem ciepła i bezpieczeństwa. Zwłaszcza kiedy wybieramy podłogę, lubimy tę klasyczną, drewnianą, która jest cały czas tak samo popularna. Wiele osób uwielbia zmiany w swoim mieszkaniu.

Klasyczny drewniany parkiet

parkiety drewnianeJeżeli planujemy zmianę podłóg i interesują nas parkiety drewniane Wrocław nie zawiedzie nas podczas wyboru. Kiedy planujemy zakupy, istotne jest miejsce, w którym planujemy ich dokonać. Nie wszystkie markety zachowują odpowiednie normy podczas przechowywania drewna. Przechowywane drewno musi mieć odpowiednią temperaturę. Kluczowy jest też brak wilgoci w magazynie. Czynniki te mogą powodować, że drewno będzie się odkształcać, co może wpływać na montaż. Drewno które było wilgotne po wyschnięciu może nienaturalnie się wygiąć w kształt łódki. Dopuszczalna wilgotność drewna nie może przekraczać 11 procent. Z jakiego drewna wykonuje się parkiety? Najczęściej jest to dąb, orzech, czy buk. Możemy też wybrać drewno egzotyczne takie jak palisander czy wenge. Drewno układa się w cegiełki, kwadraty lub jodełki.

parkiety drewnianeDlaczego wiele osób decyduje się na taką podłogę? Przede wszystkim dlatego, że jedną z ważnych cech parkietu jest ich wytrzymałość. Poza tym, z biegiem lat nasz parkiet dalej będzie mógł cieszyć się niesamowitym wyglądem. Deski można poddać bieleniu, w celu uzyskania naturalnej struktury drewna oraz podkreślić widoczność słojów. Jaśniejsze deski rozświetlają pomieszczenie. Jeżeli zależy nam na tym, by deski powiększały optycznie pomieszczenie, możemy zdecydować się na wąskie. Szerokie deski wizualnie skracają pokój. Kiedy zdecydujemy się na podłogę z parkietu, efekt zobaczymy dopiero na sam koniec. Dzieje się tak dlatego, że deski mogą różnić się odcieniami. Dlatego dzięki temu możemy oczekiwać oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu naszej podłogi. Obecnie w modzie są celowe działania mające na celu sprawić, że drewno będzie wyglądało na starsze.

Zabiegi takie często stosuje się na parkietach w salonie. Można postarzać na przykład parkiety w sporych rozmiarach nazywanymi klepkami w mega formacie. Popularne są podłogi z widocznymi pęknięciami, które nadają stylu. Równie modne są podłogi w kolorze srebra, które nadają mieszkaniu chłodnego tonu. Nieważne jaki rodzaj parkietu wybierzemy, zwróćmy uwagę, czy deski zostały zaimpregnowane. Jeżeli nie, można zrobić to samodzielnie w celu przedłużenia trwałości drewna.