domy z drewna

Stawianie domów z drewna

Obiekty drewniane ponownie zyskują popularność. Choć wydawało się, że obecnie technologia murowana nie ma sobie równych i zdeklasowała inne techniki budownictwa, rzeczywistość okazała się inna. Coraz więcej osób dostrzega walory drewna. Dlatego jeżeli pojawia się możliwość postawienia własnego domu jednorodzinnego .

Domy z drewna coraz popularniejsze

domy z drewnaCoraz częściej decyduje się właśnie na domy z drewna.Takie obiekty wyrastają jak grzyby po deszczu – nie powinno to dziwić, ponieważ ich stawianie trwa raptem kilka tygodni! Podobno góra cztery – dlaczego? Ponieważ elementy składające się na drewnianą konstrukcję wykonywane są w fabryce, a na miejsce dostarczane już w stanie gotowym do montażu. Wystarczy je odpowiednio ze sobą połączyć. Ale oczywiście musi być to poprzedzone przygotowaniem fundamentu. Powinien być on wykonany naprawdę dokładnie, w końcu to on stanowić będzie podstawę drewnianego domu. Jeśli chodzi zaś już o sam montaż drewnianych ścian – nie jest on skomplikowany. Jeżeli są to domy z bali, wówczas stosuje się montaż „na podwójne pióro”. Ta technika pozwala na uzyskanie stuprocentowej szczelności, co jest niezwykle ważne – nie chcemy przecież, aby obiekt nie zapewniał nam odpowiedniego komfortu cieplnego. Równocześnie metoda ta sprawia, iż ściany są całkowicie stabilne i nie będą podlegały paczeniu po upływie lat.

domy z drewnaOmawiane domy z bali najczęściej wykonywane są z drewna o przekroju 18 lub 22 cm. Pierwszy przekrój poleca się, jeżeli konstrukcja ma być dodatkowo ocieplana. Jednakże warto wiedzieć, iż drewno jest termoizolatorem, dlatego izolacja cieplna tak naprawdę nie jest potrzebna. Zimą bowiem drewno nie będzie wpuszczać zimnego powietrza z zewnątrz, tylko będzie je zatrzymywać. To zapewni nam komfort cieplny. Latem zaś gorące temperatury nie przenikną do środka, ponieważ również drewno będzie stało im na przeszkodzie. Warto więc zastanowić się, czy jest po co wydawać dodatkowe pieniądze na warstwy izolacyjne ze styropianu, wełny czy pianki poliuretanowej. Najwięcej czasu w stawianiu drewnianej konstrukcji zajmuje budowa dachu, jednakże jeżeli zatrudniliśmy doświadczonych specjalistów, z pewnością poradzą sobie oni z tym zupełnie bez problemu. Niezależnie od tego, czy wymarzyliśmy sobie dach dwuspadowy, kopertowy czy może mansardowy.

Podsumowując, budowa domu z drewna nie zabiera wiele czasu, a efekty są zawsze fantastyczne. Domy drewniane idealnie prezentują się z zewnątrz, a wnętrze posiada zawsze swój własny, niepowtarzalny charakter. Dlatego właśnie to budownictwo jest tak cenione.