napędy do bram

Śrubowy napęd do bramy – czym się charakteryzuje

Na każdym kroku poszukujemy rozwiązań, które będą ułatwiać nam codzienne życie. Takie udogodnienia bardzo często wiążą się z oszczędnością czasu, dlatego są dla nas tak ważne w czasach, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu. Jeśli mamy własny dom jednorodzinny, powinniśmy wiedzieć o tym, że nawet udogodnienia w postaci, zdawałoby się, drobiazgów, poprawią nam samopoczucie.

Napędy do bram otwieranych pilotem

napędy do bramJednym z takich drobiazgów (choć nietanich) jest automatyka bramy wjazdowej. Wyobraźmy sobie, że codziennie, wracając z pracy czy z zakupów, musimy zatrzymywać się na drodze wjazdowej do naszej posesji, wysiadać z auta i ręcznie otwierać bramę. Pada deszcz a my nie mamy w samochodzie parasola? Trudno. Zmokniemy i to dwukrotnie – po powrocie do samochodu i wjechaniu na posesję, musimy znów wysiąść, aby zamknąć za sobą bramę. To bezsensowne i niepotrzebne utrudnienie, dlatego nic dziwnego, że obecnie takie ręczne bramy są już przeżytkiem. Warto zainwestować w wysokiej jakości napędy do bram, aby móc otwierać bramę pilotem, za pomocą zdalnego sterowania, lub poprzez przyłożenie karty magnetycznej do czytnika umieszczonego na słupku przed bramą. To niewielkie udogodnienie, ale jakie wartościowe! Powinniśmy jednak wiedzieć, że automatyka bramy to nie jest tylko jeden rodzaj napędu – jest ich o wiele więcej. Wśród asortymentu producentów znajdziemy napędy śrubowe, podziemne, przesuwne oraz napędy z ramieniem łamanym.

napędy do bramTak szeroki wybór jest utrudnieniem – nie posiadając doświadczenia w temacie automatyki bram, możemy nie wiedzieć, które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku. Największą popularnością cieszą się napędy śrubowe – wszystko dlatego, że charakteryzuje je wytrzymałość oraz trwałość, a przy tym prosty montaż niezależnie od rodzaju bramy. Pasują do każdej bramy z słupkami o szerokości mniejszej niż 38 cm. Jeśli jednak nasze słupki mają większą szerokość, to jeszcze nic straconego – wykonując specjalne wcięcie w słupku, zapewnimy siłownikowi prawidłowe funkcjonowanie. Pamiętajmy jednak o tym, aby dokładnie przemyśleć wybór siłownika i wcześniej upewnić się, jakie są prawidłowe wymiary naszej bramy oraz masa skrzydła. Lekkie siłowniki nie sprawdzą się przy ciężkich skrzydłach i szybko ulegną awarii.

Z kolei wybierając ciężki siłownik do lekkiej bramy, tylko niepotrzebnie przepłacamy bo nie ma to znaczenia dla sprawności bramy. Choć napędy śrubowe są najpopularniejsze, rozważmy też pozostałe opcje, bo być może w naszym wypadku sprawdzą się lepiej. Należy je dobrać indywidualnie do własnych potrzeb.