agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla

Silniki diesla napędzające agregaty

Jednofazowe generatory prądu znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i firmach, czy służbach mundurowych. Ze względu na szerokie wykorzystanie w wielu branżach powstały urządzenia o różnej mocy oraz silniku, który determinuje zużycie paliwa oraz czas pracy. Solidna konstrukcja połączona z nowymi silnikami wpływa na cenę, która potrafi sięgać nawet kilka tysięcy złotych.

Agregat o niskim spalaniu

agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaPosiadanie agregatu ma jednak swoje plusy, ponieważ w przypadku awarii prądu wiele urządzeń nie może pozostać bez zasilania. Jaki więc generator wybrać, aby dawał wystarczającą ilość energii? Agregaty prądotwórcze znajdują zastosowanie niemal wszędzie, gdzie chwilowo brakuje zasilania. W zależności od tego, gdzie i w jakiej częstotliwości chcemy je wykorzystywać powinniśmy przywiązać wagę do typu silnika oraz jego mocy. Najczęściej wybierane w przypadku dużych przedsiębiorstw są wydajne agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla, których niskie spalanie przekłada się na generowanie dużej ilości energii. Dzięki silnikowi wysokoprężnego nawet agregaty o małych wymiarach są w stanie produkować więcej mocy niż silniki benzynowe. Sprawia to, że są chętnie wybierane również do użytku prywatnego. Tak praktyczne urządzenie można zakupić zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej, co ma duże znaczenie podczas gdy zależy nam na podtrzymaniu mocy i podłączeniu dużej ilości urządzeń. Mobilne agregaty diesla, aby wytworzyć dużo mocy mają większe zapotrzebowanie na paliwo, z kolei te stacjonarne mają tak małe spalanie, że potrafią pracować nawet 24 godziny.

agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaDlatego tak ważne jest, aby przed zakupem jasno sprecyzować gdzie i do jakich celów będzie wykorzystywany agregat diesla, by dobrać jego rozmiar oraz silnik do oczekiwań. Istotną rolę odgrywa również fazowość, dostępne są urządzenia jedno, dwu oraz trzyfazowe w zależności od źródła napięcia. Ma to zapewnić całkowite bezpieczeństwo podczas wykorzystywania agregatów, by nie zostały uszkodzone wszelkie urządzenia podłączone do sieci elektrycznej, a tym bardziej agregat. Silniki diesla należą do najbardziej wydajnych i ekonomicznych jeśli chodzi o agregaty. Produkują dużo energii elektrycznej zużywając mało paliwa, przez co również produkują mniej spalin.

Urządzenia zasilane tym silnikiem pracują bardzo cicho, ale wydajnie. Świetnie nadają się do zasilania urządzeń zarówno w dużych zakładach, przydomowych warsztatach, jak i naszych domach. Wystarczy tylko dobrać moc agregatu adekwatnie do potrzeb, a otrzymamy urządzenie, które w przypadku każdorazowego braku prądu nas poratuje.