rusztowanie elewacyjne plettac

Rusztowania elewacyjne Plettac

Korzystanie z rusztowań elewacyjnych jest bardzo powszechne, szczególnie podczas budowy, czy renowacji konkretnych zabudowań. Obecnie na rynku największa popularnością cieszą się konstrukcje firmy Plettac, która oferuje przede wszystkim atrakcyjne ceny, a także łatwy montaż i wytrzymałość swoich produktów.

Rusztowania Plettac są uniwersalne

rusztowanie elewacyjne plettacPodejmując się pracy na wysokości należy nie tylko zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, ale przede wszystkim udostępnić im sprawny sprzęt. W związku z tym odpowiednia znajomość produktów rynkowych jest bardzo ważna. Decydując się na rusztowanie elewacyjne Plettac możemy być pewni jego uniwersalności. Dodatkowo jest bardzo łatwe w montażu, dlatego nie ma potrzeby wynajmowania osób, które zajmują się jego składaniem. Jednak największą zaletą całej konstrukcji jest możliwość ustawienia jej na dowolnym podłożu. Wszystko dzięki użyciu specjalnych stóp podporowych ramy, które są regulowane. Ponadto budynek o nieforemnych kształtach, również nie będzie przeszkodą, głównie dlatego, że rusztowanie można układać w dowolnych konfiguracjach. Za jego pomocą bez problemu wykona się ocieplanie i malowanie ścian, a także takie prace jak montaż plakatów, czy reklam. Dodatkowym zabezpieczeniem, które ochraniają pracowników są kołki uchylne. Ich fachowe określenie to trzpienie i po prostu same się zakleszczają.

rusztowanie elewacyjne plettacDzięki tej funkcji podczas składania danego rusztowania nie ma miejsca na błąd, ponieważ kiedy się go popełni, nie będzie można połączyć dalszych elementów. Ramy, które wzmacniają całe konstrukcje firmy Plettac tworzone są ze stali ocynkowanej ogniowo. Wykorzystanie tego materiału zapewnia im dużą wytrzymałość i przede wszystkim odporność na warunki atmosferyczne. Na rusztowaniach można również montować specjalne podesty, których długość wynosi zazwyczaj od dwóch do trzech metrów. Służą przede wszystkim do tego, by prace były wykonywane z dużą wygodą. Jednak warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonywane. Może to być drewno, stal, bądź coraz częściej wykorzystywana opcja, czyli aluminium. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by złożyć cały sprzęt w szybkim czasie i przewieźć go w inne miejsce. Należy również zaznaczyć, że wysokość każdej kondygnacji nie przekracza dwóch metrów. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość używania ram wyrównawczych.

Korzystanie z rusztowań elewacyjnych Plettac jest bardzo łatwe. Nie sprawiają trudności w montażu, posiadają dodatkowe elementy wzmacniające całą konstrukcję i przede wszystkim są wielofunkcyjne. Zapewniając odpowiednie bezpieczeństwo pracownikom, mogą być bez problemu wykorzystywane do prac wysokościowych.