kotły gazowe

Różne rodzaje ogrzewania

W kwestii ogrzewania domu stale pojawiają się różne nowości, a stare rozwiązania odchodzą do lamusa. Mamy nowe piece grzewcze, nowe materiały, nawet piece na węgiel są udoskonalane, dzięki czemu nadal są kupowane przez klientów. Dzięki temu, że w sklepach jest taki wybór to można nabyć produkt, który będzie pasował do naszego domu i spełniał nasze oczekiwania.

Kotły gazowe w kamienicach

kotły gazoweW starych domach najczęściej można zobaczyć wspomniane piece na węgiel, czy drewno, nieco rzadziej na pellet czy miał. Ogrzewanie paliwem stałym ma jednak wiele wad. Kłopotliwe jest transportowanie oraz magazynowanie materiału, trzeba dorzucać do ognia, kiedy temperatura spada. Kiedy wyjeżdżamy na urlop to po powrocie z pewnością budynek będzie bardzo wyziębiony. Jedyną zaletą takiej metody grzewczej są stale malejące ceny za piece oraz paliwo stałe, ponieważ mało kto chce je jeszcze kupować. Lepszym rozwiązaniem, stosowanym nader często w kamienicach, są kotły gazowe z Opola. Kocioł na gaz nadaje się do ogrzewania pomieszczeń oraz wody. Taki rodzaj ogrzewania na pewno jest o wiele wygodniejszy niż piece na paliwo stałe. Awarie gazowe zdarzają się rzadko, zatem możemy mieć pewność, że w domu będziemy mieli zawsze ciepło. Dodatkowo kiedy nas nie ma w domu możemy ustawić nieco niższą temperaturę niż zwykle.

kotły gazoweWtedy kocioł nie będzie się włączał i pobierał dużo energii, a jednak jak wrócimy to bardzo nie zmarzniemy. Ciekawym modelem ogrzewania są także pompy ciepła. Pompa podłączona jest do prądu, występują one w wersji powietrznej i gruntowej. Pompa również podgrzeje wodę użytkową. To bardzo praktyczny, wygodny oraz ekonomiczny rodzaj ogrzewania. Można go zobaczyć w wielu nowych budynkach. Koszt zakupy pompy nie jest może niski (szczególnie od renomowanego producenta), jednak warto jest inwestować w wydajny i dobry jakościowo sprzęt. W nowoczesnych domach możemy spotkać także mniej spotykane rodzaje ogrzewania. Mogą to być panele na podczerwień, grzejniki kanałowe, czy piece wolnostojące. Pierwsze rozwiązanie jest dobre dla alergików, ponieważ kurz nie wzbija się w powietrze podczas nagrzewania pomieszczenia.

Panele sprawdzą się także w małych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na grzejniki, a panele są płaskie i można je montować na suficie. Grzejniki kanałowe montowane są w podłodze, widoczne są tylko kratki. To opcja dla pomieszczeń z przeszkleniami. Natomiast piece wolnostojące to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć w domu kominek, ale niewmurowany w ścianę, jak i stawiają na nowoczesne wzornictwo.