szlifierka kątowa hitachi

Rodzaje szlifierek kątowych

Cięcie metalu i innych twardych materiałów wydaje się być czymś trudnym, jednak dzięki odpowiednim urządzeniom można tego dokonać już w kilkadziesiąt sekund. Podstawowym urządzeniem służącym cięciu jest szlifierka kątowa, która powinna znaleźć się nie tylko w wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego, ale po prostu w każdym domu, gdyż może się okazać, że będzie potrzebna – nawet do lekkich prac budowlanych.

Szlifierka kątowa musi być precyzyjna

szlifierka kątowa hitachiProducenci zapewniają klientom szeroką ofertę szlifierek. Opisują swój asortyment jako niezbędny do cięcia prętów zbrojeniowych czy blachy, a także przecinania betonu czy elementów z ceramiki. Poza tym mogą z powodzeniem szlifować twarde powierzchnie. Jeżeli jednak szukamy czegoś do dokładnego wygładzania, nawet najlepsza szlifierka kątowa hitachi mogłaby nas zawieźć. Precyzyjne szlifowanie możliwe jest jedynie dzięki szlifierkom oscylacyjnym lub taśmowym. Skupmy się jednak tylko na szlifierkach kątowych. Jeżeli poszukujemy narzędzia do drobnych prac domowych, wybierzmy szlifierkę o mocy np. 450 W. To wystarczająca moc, która pozwoli na prawidłowe wykonywanie zadań. Jeśli chodzi zaś o średnicę tarczy, tutaj najczęściej polecana jest ta 115 mm. W sytuacji, gdy planujemy remont czy rozpoczynamy prace budowlane, lepiej postawmy już na urządzenie o większej mocy – np. 1200 W.

szlifierka kątowa hitachiZwróćmy uwagę na to, aby szlifierka posiadała korpus z materiału, który nie przegrzewa się nawet podczas intensywnych prac. Będzie to zdecydowanie wpływało na komfort użytkowania. Szukając urządzenia o rozbudowanych funkcjach, spójrzmy na te modele, które producenci wyposażyli w możliwość płynnej regulacji obrotów. Ponadto warto rozejrzeć się za szlifierką z systemem antywibracyjnym, dzięki czemu praca będzie jeszcze wygodniejsza – taki system pozwala bowiem ograniczyć drgania o 80%, co stanowi naprawdę zauważalną różnicę. Jeśli chodzi o profesjonalne zastosowania szlifierek kątowych, tutaj polecane są urządzenia o mocy od 2000 do 2600 W, z tarczą o średnicy 230 mm. Takie urządzenie powinno stanowić podstawowe wyposażenie firmy budowlanej, która za jego pomocą może przecinać zbrojenie czy też kostki brukowe.

Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki – w ofertach dostępne są szlifierki z tarczami od 115 do 230 mm, o mocy od 450 do 2600 W. Dobrze zastanówmy się nad tym, które urządzenie najlepiej sprawdzi się do naszych zadań. Wydaje się, że jeśli chodzi o zastosowania domowe, to na pewno wystarczy nam ta szlifierka o najsłabszych parametrach, jednak gdy prowadzimy warsztat – wybierzmy coś lepszego.