rekuperacja do domu

Rekuperacja – czyste powietrze w domu

Czyste powietrze w domu jest konieczne dla dobrego samopoczucia jego mieszkańców. Wietrzenie pomieszczeń może być jednak kłopotliwe, zwłaszcza gdy na dworze panują niekorzystne warunki atmosferyczne lub gdy poziom zanieczyszczenia jest bardzo wysoki. Naprzeciw tym potrzebie zdrowego powietrza wychodzi technologia. Montaż rekuperatora w domu pozwoli na skuteczną wentylację, ale też oczyszczenie i ocieplenie powietrza z zewnątrz.

Idealna rekuperacja do domu

rekuperacja do domu Czym jest i jak działa taka wentylacja mechaniczna? Wentylacja pomieszczenia jest kwestią istotną dla komfortu życia i zdrowia domowników. Pozwala na pozbycie się dwutlenku węgla i napływ tlenu. Rekuperacja nazywana jest też wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Umożliwia dostarczenie czystego, przefiltrowanego powietrza, bez wychładzania pomieszczenia, do którego ono wpada. Wychładzanie towarzyszy wentylacji naturalnej i może skutkować stratami finansowymi i stratami energii. W okresie grzewczym rekuperator pozwala na odbiór ciepła z powietrza wywiewnego i oddanie go w nawiewie. Można tak zaoszczędzić środki wydane na ogrzewanie oraz samą energię. Dzięki rekuperacji powietrze w domu jest czyste i zdrowe. Rekuperator skalda się z obudowy – korzystnie by była izolowana akustycznie i termicznie, wentylatorów, wymiennika ciepła, filtrów oraz sterownika, który dostosowuje pracę wentylatorów, a co za tym idzie temperaturę i ilość powietrza. Najistotniejszym elementem tego typu instalacji wentylacji mechanicznej jest wymiennik ciepła.

rekuperacja do domu Instalację można też doposażyć specjalistycznymi filtrami i nagrzewnicami, a także nawilżaczami. Oferowana przez wykwalifikowane firmy rekuperacja do domu w Bydgoszczy, możliwa jest do założenia w różnych budynkach – już gotowych i właśnie budowanych. Pomyślenie o zainstalowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przed postawieniem budynku, może pozwolić na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Nie będzie konieczne przekuwanie ścian. Zarówno w przypadku nowego jak i istniejącego już budynku założenie takiej instalacji zawsze poprzedzone jest stworzeniem odpowiedniego projektu. W nim powinno się uwzględnić wielkość budynku, układ domu i nawet liczbę mieszkańców. Jeśli rekuperator montowany jest w budynku, w którym występuje już inna forma wentylacji, należy ją zaślepić.

Decyzja o założeniu w domu mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła może wiązać się z wieloma korzyściami. Świeże powietrze jest podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzięki odzyskowi ciepła oszczędzana jest energia i pieniądze.