Szachy betonowe

Rekreacja w mieście, czyli stoły do gier

Zapewne większość z nas zgodzi się z tezą, że najwięcej uroku i estetyki w przestrzeni dodają małe detale. Wysokie blokowiska, biurowce czy kościoły to elementy tak bardzo powszechne w architekturze miejskiej, że stają się już dla nas praktycznie niezauważalne. Sprawa ma się inaczej w przypadku różnych stref wypoczynkowych na terenie miasta, takich jak parki, siłownie zewnętrzne czy place zabaw. Jak to jest, że akurat na te punkty zwracamy szczególną uwagę?

Nowoczesne stoły do gry w szachy

Plansza szachówOdpowiedź jest prosta: autentycznie pragniemy odpocząć od miejskiego stylu życia i codziennego pośpiechu. Nie zawsze jednak mamy okazję, by wyjechać z miasta, dlatego coraz częściej rozglądamy się za miejscem, w którym można się wyciszyć, poczytać książkę, zjeść posiłek na świeżym powietrzu lub poćwiczyć. Strefy rekreacyjne w polskich miastach coraz bardziej się rozwijają, czego dowodem są nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania parków. Pojawia się coraz więcej placów zabaw oraz siłowni plenerowych. Często napotkać możemy również piknikowe stoły z ławkami przeznaczone do spożywania posiłków. Elementem małej architektury jeszcze nie tak popularnym w Polsce, ale zdobywającym coraz więcej zwolenników jest betonowy stół do gry w szachy. To świetna forma wypoczynku dla rodzin oraz miłośników gier planszowych w każdym wieku. Blat stołu posiada czarno białą planszę.

Szachy betonoweWystarczy przynieść swoje figury, by zacząć rozgrywkę. Na rynku znajdziemy całkiem sporo takich stołów. Klasyczny wariant to oczywiście kwadratowy z miejscami do siedzenia ustawionymi naprzeciwko siebie. Oprócz tego jednak warto zwrócić uwagę na stoły ośmiokątne z czterema siedziskami rozstawionymi przekątnie oraz szersze prostokątne, na których umieszczone są dwie plansze i szerokie ławy, na których może siedzieć łącznie czterech graczy, po dwóch na planszę. Stoły są solidnie wykonane i odporne na warunki pogodowe, a panele do gry wygodne w poruszaniu figurami. Całość jest stabilnie przytwierdzona do gruntu, co zapewnia komfort podczas rozgrywki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stół wykorzystać również do odpoczynku czy zjedzenia posiłku. Miejsca do siedzenia są naprawdę wygodne, dostosowane do długich rozgrywek. Tak zaprojektowana przestrzeń jest uniwersalna i dopasowana do potrzeb każdej grupy wiekowej.

Przy projektowaniu parku warto stawiać na różnorodność i dążyć do tego, by spełnić oczekiwania jak największej liczby społeczności. Rekreacyjne stoły piknikowe oraz do gier, fit parki i place zabaw to najlepsze rozwiązania do uatrakcyjnienia przestrzeni miejskiej. Zdecydowanie warto je stosować.