montaż hal stalowych

Proste montowanie hali stalowej

Tworzenie własnego budynku wiąże się z przeznaczeniem na ten cel sporej ilości kosztów, oraz poświęceniem dużej ilości czasu. Często budowa ciągnie się nawet długimi latami, a po drodze zawsze wynikają jakieś komplikacje, które zwykle wydłużają czas oddania takiego budynku do użytku.

Montaż  hali w kilka tygodni

montaż hal stalowychPrzy takiej konstrukcji pracuje spora ilość ludzi, dlatego też zawsze istnieje spora szansa na popełnienie przez nich jakiegoś błędu. Jest to standardowa sytuacja występująca na wszelkiego rodzaju placach budowy i jest ona praktycznie nie do uniknięcia, gdyż błędy ludzkie są zawsze ryzykiem przy obecności osób pracujących w takim miejscu. Mogą to być nawet malutkie pominięcia, lub błędy konstrukcyjne, ale ich naprawa może znacznie opóźnić dotrzymanie terminu końcowego. Przykładem są chociażby źle poprowadzone instalacje elektryczne, których ponowna instalacja może być bardzo czasochłonna, a niejednokrotnie też skomplikowana i wymagająca przebudowy części samego budynku. Ogrom problemów związanych ze stawianiem budynku murowanego jest często przytłaczający, a niejednokrotnie doprowadza mniejszych inwestorów do granicy bankructwa. Dlatego też niesamowicie popularne są alternatywne sposoby. Jednym z nich są hale stalowe, które już od paru dekad kompletnie dominują rynek wśród małych, średnich i nawet dużych przedsiębiorstw przemysłowych.

montaż hal stalowychJest to konstrukcja znacznie tańsza i szybsza w konstrukcji. Jej montaż jest banalnie prosty i jest go w stanie wykonać każda ekipa z użyciem instrukcji składania. Montaż hali stalowej zwykle trwa nie dłużej niż parę tygodni i nie wymaga żadnych, specjalistycznych szkoleń, ani maszyn. Wystarczy zaledwie podnośnik i ekipa osób znających się na podstawach montażu. Warto jednak skorzystać z ekipy montażowej oferowanej przez producenta, gdyż wtedy posiadamy gwarancję w razie uszkodzenia hali w trakcie montażu. Do jej zainstalowania wymagana jest przestrzeń o odpowiedniej wielkości, oraz wylanie odpowiedniej wielkości fundamentów w których będziemy w stanie zakotwiczyć taką halę. Są one jedynym elementem murowanym, jaki jest wymagany w trakcie konstrukcji tego typu. Warto zdecydować się na to jakie elementy dodatkowe chcemy posiadać w takiej hali, gdyż najprościej będzie je zainstalować właśnie w trakcie montażu.

Taki budynek bez problemu jest w stanie pomieścić i właściwie rozmieścić wszelkie elementy z jakich korzystamy w budynkach murowanych. Hale stalowe są jednak znacznie tańsze i szybsze w montażu, dlatego też decyduje się na nie coraz więcej osób.