Posadzki przemysłowe mają zastosowanie nie tylko w samym przemyśle, w sensie w fabrykach i halach magazynowych. Można je wykorzystać praktycznie w dowolnym miejscu handlowym, usługowym, a nawet transportowym.
Posadzki przemysłowe z żywic i betonu
Wszystko zależy od tego, jakie wybierze się posadzki przemysłowe. Bardzo popularne są na przykład fibrobetonowe posadzki przemysłowe. Taka posadzka betonowa idealnie nadaje się do magazynu, choć nadaje się także do hal przemysłowych. Posadzka jest zbrojona i dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Beton jest materiałem trwałym, jednak lepiej jest nie stosować takich posadzek w miejscach gdzie będą one narażone często na działanie wody lub innych substancji płynnych, mogących tworzyć wyżłobienia w powierzchni posadzki lub ją trwale odbarwiać. Z betonu można tworzyć także nawierzchnie to stosowania na zewnątrz. Nadają się one na otwarte parkingi, place manewrowe (na przykład dla szkół jazdy), chodniki, podejścia. Taka nawierzchnia nie wygląda atrakcyjnie, jednak będzie spełniała swoją rolę.
W ofercie wielu firm znajduje się także beton dekoracyjny. Przypomina on wyglądem drobne kamyczki, dlatego też bywa mylony z kamiennym dywanem. Jest to jednak beton o niejednolitej strukturze i w różnych wariantach kolorystycznych. Taki beton dekoracyjny nadaje się na przykład na pokrycie terenu wokół galerii handlowych, czy budynków firmowych, do estetycznych ścieżek parkowych, czy reprezentacyjnych terenów nadrzecznych. Innym rodzajem posadzki przemysłowej są posadzki cienkopowłokowe jastrychowe. Wylewa się je zarówno na nowe, jak i stare posadzki i płyty betonowe. Taka opcja sprawia, że powstaje idealnie równa powierzchnia, odporna na wszelkie uszkodzenia (mechaniczne i chemiczne), zakryte są także stare uszkodzenia spodniej części podłoża. Najwięcej zastosowań mają natomiast posadzki żywiczne. Nadają się do hal, magazynów, sklepów, garaży, pomieszczeń gospodarczych i sanitarnych, szpitali, przychodni, fabryk przemysłu spożywczego. To co wyróżnia te posadzki spośród innych to ich wysoka estetyka. Można je dostać w każdym kolorze, przez co dopasuje się je do wnętrza. Są także antyelektrostatyczne, a także nienasiąkliwe. Podłogi żywiczne nie pylą, nie pękają, nie mają szczelin, gdzie mogą gromadzić się zanieczyszczenia.
Często można je właśnie dlatego spotkać w szpitalach, szkołach, budynkach użyteczności publicznej. Tam ważne jest to, by podłoga była trwała, ale bezpieczna i przy tym łatwa do zmywania. Posadzki żywiczne spełniają takie wymagania całkowicie.