podłoga z żywicy epoksydowej

Podłoga z żywicy epoksydowej dla przemysłu i domu

Podłogi z żywicy epoksydowej stają się coraz to popularniejszym rozwiązaniem i wbrew utartej opinii nie stosuje się ich tylko w przypadku obiektów przemysłowych. Popularność tego rodzaju sytemu podłogowego w dużej mierze wynika z tego, że posiada on wiele zalet w porównaniu do innych obecnie stosowanych rozwiązań.

Podłoga z żywicy jest odporna

podłoga z żywicy epoksydowejFakt, że tego typu posadzki najczęściej znajdowały zastosowanie w obiektach przemysłowych wynika przede wszystkim z tego, że ten rodzaj podłogi wyróżnia bardzo wysoka odporność i wytrzymałość. Podłoga z żywicy epoksydowej jest bowiem odporna na działania czynników mechanicznych, chemicznych, a także działanie środków chemicznych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w obiektach produkcyjnych oraz magazynowych. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu z posadzkami betonowymi te żywiczne wyróżnia także ciekawa estetyka, dzięki czemu dość szybko znalazły one także zastosowanie w obiektach użytku publicznego. Wynika to przede wszystkim z tego, że posadzki żywiczne dostępne są w różnych kolorach, co ułatwia dopasowanie ich do aranżacji danego obiektu. Dodatkowo gładka powierzchnia podłogi ułatwia utrzymanie ich w czystości, co także o obiektach użytku publicznego jest dość istotne.

podłoga z żywicy epoksydowejDuża ilość zalet tego systemu podłogowego, jak i fakt, że posadzki żywiczne są dostępne w coraz większej ilości kolorów a także w wersjach dekoracyjnych sprawiły, że po rozwiązanie to zaczęła sięgać coraz większa liczba architektów przy aranżowaniu mieszkań i domów prywatnych. Zastosowanie posadzki z żywicy epoksydowej pozwala na uzyskanie świeżego i nowoczesnego efektu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności podłogi. Dodatkowo fakt, że jak już wspomnieliśmy obecnie tego rodzaju posadzi dostępne są w wersji dekoracyjnej, czyli z różnego rodzaju kolorowymi ornamentami czy to kwiatowymi czy też geometrycznymi, co pozwala stworzyć niepowtarzalne aranżacje. W takiej sytuacji posadzka staje się centralnym punktem aranżacji, stanowiąc nie tyle jej uzupełnienie, co element dekoracyjny całego pomieszczenie. Niemniej fakt, że posadzki dostępne są w różnych kolorach, sprawia, że nie zwykle łatwo dopasować je do każdej aranżacji. Decydując się na jasne kolory oraz biorąc pod uwagę fakt, że jest to gładka tafla bez jakichkolwiek widocznych łączeń można także optycznie powiększyć pomieszczenie i je rozjaśnić, co okazuje się być szczególnie korzystne w małych pomieszczeniach.

Nie bez znaczenie także i w warunkach domowych pozostaje fakt, że posadzki tego typu łatwo utrzymać w czystości. Funkcjonalność oraz estetyka posadzek sprawia, że jest to dobre rozwiązanie zarówno dla obiektów przemysłowych, jak i domów prywatnych.