pianka poliuretanowa dwuskładnikowa

Po co stosuje się ciepły parapet i piankę poliuretanową dwuskładnikową?

Podczas budowy domu sięga się coraz częściej po innowacyjne rozwiązania. To dzięki nim można ograniczyć zapotrzebowanie domu na energię elektryczną czy cieplną. Dlatego już nikogo nie dziwi to, że na dachach domów można spotkać panele czy kolektory słoneczne.

Pianka poliuretanowa dwuskładnikowa jest potrzebna

pianka poliuretanowa dwuskładnikowaBudowanie domów pasywnych czy energooszczędnych obecnie staje się coraz bardziej popularne. W takich domach bardzo liczy się odpowiednia izolacja. To jaka gruba będzie warstwa izolacji w takim domu określa się na podstawie specjalnych obliczeń cieplnych. Pomocne w tym jest określenie współczynnika przenikania ciepła. W domach energooszczędnych także dąży się do eliminowania powstawania mostków termicznych. Są to miejsca przez które „wydostaje” się wytworzone ciepło z domu na zewnątrz. Jednym z takich miejsc jest styk okna ze ścianą. W tym celu, obecnie bardzo często stosuje się ciepły parapet. Gdy wykonujemy montaż okien w strefie docieplenia powinniśmy pamiętać, że okno nie powinno wieść, a musi stać. W tym celu właśnie stosuje się ciepły parapet. Taki parapet to znaczne ułatwienie. Czasem zamiast takiego parapetu pod oknem umieszcza się kliny, rożne podkładki czy kształtowniki. Te elementy musiały zostać pod oknem na stałe. Więc, gdy czasem wykonywano montaż parapetów, to właśnie te elementy stanowiły problem.

pianka poliuretanowa dwuskładnikowaWymienione elementy stanowią przerwę w izolacji okna. Wiadomo, że pianka uszczelniająca nie wypełni ich. Tak więc pojawiały się przerwy w ciągłości izolacji termicznej, a tym samym mostki cieplne. Czasem nawet te podpórki powodowały przewiewy czy przesiąkanie wody z zewnątrz. Dlatego obecnie montaż okien w strefie docieplenia czy tez montaż ciepłego parapetu jest doskonałym rozwiązaniem, który radzi sobie z tym problemem. Wiadomo, że solidna pianka poliuretanowa dwuskładnikowa także będzie nam potrzebna, gdyż jakość montowane okno należy uszczelnić. Ciepły parapet to można powiedzieć, że dwa w jednym. Jest to już parapet zewnątrz, jak i wewnętrzny. Połączany, a na nim umieszcza się montowane okno. Poza tym taki parapet ma także elastyczna gumę, na której właśnie umieszcza się okno. To dzięki niej powstaje idealne połączenie okna z parapetem bez mostków termicznych. Czasem takie parapety również można znaleźć w drzwiach balkonowych. Jednak wiadomo, że takich połączeń nie wykonuje się w przypadku drzwi voster, jak i innych zewnętrznych czy wewnętrznych drzwi.

Ciepły parapet to doskonałe rozwiązanie dla domów energooszczędnych jak i pasywnych. Dzięki zastosowaniu tego materiału budowlanego bez problemu można wyeliminować powstawanie mostków cieplnych przy połączeni ościeżnicy okiennej oraz ściany.