producent oświetlenia led

Oświetlenie zewnętrzne led

O tym jak wygląda oświetlenie domu każdy wie. Stosuje się mocne oświetlenie sufitowe (oprawy led, żyrandole), a także punktowe oświetlenie, w postaci stojących lamp i lampek. Najczęściej wybierane jest światło białe, ciepłe.

Oświetlenie led odporne na wilgoć

producent oświetlenia ledKupując lampy do domu zwraca się uwagę głównie na ich estetykę. Planując jednak oświetlenie zewnętrzne, takie jak oświetlenie balkonu, tarasu, basenu, czy ogrodu, trzeba brać pod uwagę nie tylko sam wygląd lampy, ale także jej parametry techniczne. Bez wątpienia dobrą ofertę będzie miał producent wodoodpornego oświetlenia led. Lampa powinna być odporna na działanie wilgoci i wody, powstałej z opadów atmosferycznych. Nie można zatem stosować papierowych abażurów, które szybko rozmiękną, te materiałowe mogą przesiąkać nieprzyjemnym zapachem, a jakże gnić, natomiast metal będzie korodował. Najlepiej jest to stosować oprawy ze stali nierdzewnej, czy oprawy szklane, opcjonalnie z wodoodpornego tworzywa sztucznego. Taka oprawa będzie nie tylko odporna na warunki atmosferyczne, ale także łatwa w czyszczeniu. Nie trzeba też jej będzie konserwować.

producent oświetlenia ledSzkło czy tworzywo sztuczne ma także tę zaletę, że nie będzie się nagrzewać latem, ani wychładzać w zimie. Wybierając oświetlenie ogrodowe należy także wybierać światło, które nie przyciąga komarów ani innych owadów. Najlepsze jest tutaj światło ledowe, czy też można zastosować specjalne lampy owadobójcze. Przy zwykłych żarówkach będziemy musieli stosować spraye i sztywny odstraszające owady, inaczej będziemy skazani na borykanie się z nieprzyjemnymi pogryzieniami. Oświetlenie w ogrodzie powinno być także mocniejsze niż w domu. W końcu tutaj musimy oświetlić większy teren, poza tym światło się rozprasza, więc potrzebna jest większa moc, żeby uzyskać taką samą ilość światła. Warto także zaplanować rozmieszczenie lamp ogrodowych. Przy oświetleniu balkonu i tarasu najlepiej jest postawić na plafony czy oprawy sufitowe. Lampy wiszące są gorszym rozwiązaniem, ponieważ podczas silnego wiatru mogą zostać zrzucone. Jeśli szukamy oświetlenia dla altanki, basenu to można zastosować taśmy led. Są elastyczne i dostępne w różnych kolorach, więc można je przymocować wzdłuż krawędzi basenu, czy przy dachu altanki. Do oświetlenia ogrodu można stosować stojące lampy solarne, czy nowoczesne świecące kule.

Przy oświetleniu garażu i wjazdu można wykorzystać także ledowe naświetlacze włączające się pod wpływem ruchu wyłapywanego przez czujniki. To wygodna opcja, bo światło się samo włączy kiedy podjedziemy samochodem czy podejdziemy.