ogrodzenia

Ogrodzenie wokół domu

Prywatność ceni sobie każdy – to między innymi dlatego zabezpieczamy swoją posesję przed intruzami. Chcemy bowiem, aby nikt obcy nie zakłócał nam spokoju w domu, ponadto chronimy się w ten sposób przed włamywaczami. Takie zabezpieczenie posesji stanowi zawsze ogrodzenie, które pełni jednak nie tylko funkcję ochronną, ale także estetyczną.

Ogrodzenia na fundamencie

ogrodzeniaProducenci proponują bowiem tak szeroki wybór ogrodzeń, że nie ma znaczenia, jaki styl architektoniczny prezentuje nasz budynek – z pewnością uda nam się dobrać takie ogrodzenie, które najlepiej będzie komponować się z naszym domem. Możemy na przykład zdecydować się na ogrodzenie w całości stalowe. Wówczas każdy jego element – czyli zarówno segmenty, jak i słupki systemowe oraz brama z furtką, są wykonane ze stali. Inną opcją jeśli chodzi o solidne ogrodzenia w mazowieckim jest wykonanie fundamentu i słupów murowanych, do których montowane są elementy metalowe – czyli segmenty wraz z bramą i furtką. Trzecia opcja to zaś sama podmurówka, zaś zamiast słupków murowanych – słupki stalowe. Wszystkie z przedstawionych propozycji prezentują się bardzo dobrze i z pewnością bez problemu spośród tych trzech opcji można wybrać tę, która jest najbardziej dla nas wartościowa. Warto wiedzieć, że w przypadku ogrodzeń pochodzących od naprawdę dobrych producentów, nie ma żadnych problemów z rodzajem terenu, na którym ogrodzenie ma być montowane.

ogrodzeniaTo oznacza, że jeżeli nawet nasza posesja znajduje się na terenie pochyłym, to możliwe jest wykonanie schodkowania segmentów czy zastosowania segmentów skośnych. Nie powoduje to żadnych komplikacji przy montażu, a efekt jest naprawdę estetyczny. Jedyny problem mogą stanowić przeszkody, które znajdują się na linii ogrodzenia – na przykład rosnące tam drzewo. Oczywistością jest, że go nie wytniemy tylko dlatego, że „my chcemy ogrodzenie”, dlatego w takim wypadku należy zaprojektować ogrodzenie tak, aby ominąć drzewo. W przypadku innych przeszkód – na przykład skrzynki elektrycznej, wygląda to nieco inaczej. Zostaje ona obudowana ogrodzeniem – tj. aby zapewnić dostęp do niej, w miejscu, w którym są otwierane drzwiczki, nie znajdują się pręty ogrodzeniowe. Natomiast ponad drzwiczkami i pod nimi – już tak.

To ciekawe rozwiązanie, które nie wpływa na zaburzenia estetyczne otoczenia, dlatego jest polecane zarówno przez producentów, jak i przez firmy zajmujące się profesjonalnym montowaniem ogrodzeń. Wydaje się, że największym problemem jest jedynie dobór najlepszego dla nas ogrodzenia – musi nam się ono bowiem podobać. Natomiast sam montaż to już pikuś.