Ogród za domem – trend na 2018 rok

Posiadanie swojego własnego domu to ogromny komfort. Jest to nie tylko własna przestrzeń, ale również przeważnie nawet niewielki ogród, dzięki czemu latem można wyjść na słońce i odpocząć po trudach dnia, a w majowy wolny weekend zaprosić przyjaciół aby spędzić wspólnie czas. Jak wszyscy wiedzą jest to bezcenne, dlatego też warto poświęcić się, aby stworzyć fantastyczny klimat miejsca.

Projektowanie zielonej przestrzeni

projektowanie ogrodówCoraz więcej Polaków chce, aby ich ogród był czymś więcej, a w nim znajdowały się piękne rośliny, jak również fantastyczne meble. To już nie zwykłe plastikowe stoliki i krzesła w białym kolorze. Dzisiaj meble do ogrodu są praktycznie tak samo ważnym elementem wystroju jak te, które znajdują się wewnątrz mieszkania. Ogrody najczęściej znajdują się na tyłach domu, bowiem tak wyglądają projekty. Nikt przecież nie chce rozpalać grilla zaraz obok wjazdu czy drogi – wiadomo, że sprawia to dość spory dyskomfort. Jako że ogrody nabierają ogromnej wartości coraz więcej osób decyduje się na to, aby nie sam architekt zieleni ale właśnie projektant wnętrz w Warszawie zajął się ich przydomową zieloną przestrzenią. Dlaczego? Motywy są różne, jednak tym najczęściej występującym jest fakt, że wówczas ogród ma spójną wersję z wnętrzem, co jest ważne dla każdego estety. Trendy na nadchodzący, nowy dwa tysiące osiemnasty rok są następujące – przede wszystkim piękne, drewniane altany. Jednak nie powinny być one zabudowane.

projektowanie ogrodówZdecydowanie lepiej wyglądają te, które zamiast mocnych i silnych ścian posiadają zwiewne, lekkie materiały. Najlepiej byłoby, aby te produkty były w neutralnych barwach. W katalogach dominuje biel, jednak wiadomo, iż nie jest to do ogrodu zbyt praktyczny kolor. Trendami, jeśli chodzi o meble, są te wykonane z wikliny. Aranżacja wnętrz ogrodu i meble są ważne – często wyrzucamy tam te, które nie spełniają już swoich funkcji w domu. Architektura wnętrz, jak i tego co znajduje się na zewnątrz, dzisiaj zabrania takich rzeczy i praktyk. Skoro jest to ogród musi, panować w nim zieleń. Jest ona uspokajającym kolorem i dzisiaj właśnie z mieszkań całkowicie wychodzi do ogrodów. Osoby z nieco bardziej majętnym portfelem mogą pozwolić sobie na ściąganie egzotycznych roślin lub tych, które uwielbiają cieplejszy czy bardziej wilgotny klimat.

Wówczas dbanie o nie jest utrudnione i wymaga poświęceń. Architekci wnętrz są zgodni – ogród ma być przedłużeniem domu i ma być spójną przestrzenią. Naturalność, zwiewność lekkość. To wszystko sprawi, że czas spędzony na świeżym powietrzu nie będzie straconym.