okleina drewnopodobna do drzwi

Odrestaurowanie drzwi za pomocą okleiny

Okleiny drewnopodobne są najbardziej rozpowszechnionymi okleinami na rynku używane są między innymi do oklejania drzwi. Są tak lubiane ponieważ potrafią całkowicie odmienić wygląd drzwi, które z biegiem lat mogły zostać wyeksploatowane i posiadać ślady użytkowania takie jak zarysowania bądź wyszczerbienia.

Okleiny dobrej jakości

okleina drewnopodobna do drzwiW takim wypadku jeśli nie chcemy wymieniać całego elementu najlepszym rozwiązaniem są okleiny drewnopodobne do drzwi, które w dzisiejszych czasach do złudzenia przypominają prawdziwe drewno i są bardzo łatwe w montażu. W dzisiejszych zaawansowanych technologicznie czasach okleina przestaje być dobrem drugiej klasy. W sklepach nie znajdziemy już okleiny takiej jak w latach dziewięćdziesiątych wyglądającej sztucznie i tandetnie. Obecnie nie tylko wysokie wymagania klientów, ale tak że względy ekonomiczne oraz praktyczne przyczyniły się do tego, że okleiny wybierane są coraz częściej powoli zostawiając w tle czyste drewno. Specjaliści związani z dekorowaniem wnętrz jasno twierdzą, że trend na okleiny będzie rósł w dalszym ciągu ponieważ dzisiejsze okleiny występują w naprawdę wielu wzorach, rozmiarach oraz kolorach.

okleina drewnopodobna do drzwiOkleiny drewnopodobne do drzwi dobrej jakości charakteryzują się bardzo dużą odpornością na zarysowania, zniszczenia oraz wilgotność. Jednocześnie doskonale odwzorowując strukturę drewna. Dlatego wybór okleiny jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń w których przebywają małe dzieci. Drzwi oklejone w ten sposób beż żadnych obaw można stosować zarówno w łazience jak i kuchni. Okleina dobrej jakości posiada powierzchnię w pełni plamo odporną. W przypadku pomalowania jej przez dzieci można ją bez obaw umyć nie martwiąc się o uszkodzenie naniesionego wzoru. Dodatkową zaletą oklein dobrej jakości jest fakt, że nie zostają na niej ślady palców co bywa irytujące i trudne do usunięcia. Oby odpowiednio nanieść okleinę musimy postępować zgodnie z następującymi etapami. Powierzchnia do której będziemy przyklejać okleinę powinna być dokładnie oczyszczona z kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Dobrym zabiegiem będzie również jej odtłuszczenie dzięki czemu nowa okleina mocniej przywrze do nowej powierzchni. Podczas przyklejania warto używać rakli z filcową końcówką lub gumowej ściągaczki takiej jak do mycia okien, Narzędzia te pomogą pozbyć się nam pęcherzyków powietrza. Jeśli wystąpią jakieś nadmiary okleiny bez obaw można ją obciąć bardzo ostrym nożem do tapet bądź nożykiem do papieru.

Podsumowując używanie oklein aby odrestaurować np drzwi staje się coraz bardziej popularne ze względu na niskie koszta oraz prostotę nałożenia nowej warstwy do złudzenia przypominającej drewno. Okleinę meblową kupimy w praktycznie każdym markecie lub wybranych sklepach internetowych. Dokładny montaż takiej okleiny opisany jest w instrukcji dołączonej do opakowania.