ocieplenia

Ocieplenia z wykorzystaniem pianki

Jest wiele metod na ocieplenie budynku. Domy i bloki często ociepla się styropianem. To materiał tani, łatwo dostępny, jego przycinanie nie stanowi problemu. Nie pyli i nie alergizuje. Jednak na jego łączeniach tworzą się mostki cieplne, przez które ciepło ucieka z budynku. Z czasem styropian traci swoje właściwości i nie zapewnia tak dobrej izolacji jak powinien.

Ocieplenia pianką PUR

ociepleniaStyropian częściowo wyparła wełna mineralna. Grube role wełny służą przede wszystkim do ocieplania poddasza. Nie jest ona ciężka, a jej montaż jest prosty. Niestety, może nasiąkać wilgocią, a do tego jest ostra, pyląca. W przemyśle stosuje się różne maty i materace izolacyjne, ale to rozwiązanie głównie dla rurociągów, czy maszyn. Co jednak z budynkami mieszkalnymi, handlowymi, usługowymi? Jak je dobrze i skutecznie zaizolować? Jak wybrać najlepsze ocieplenia w Przemyślu? Najkorzystniejszą opcją wydaje się ocieplenie przy użyciu pianki poliuretanowej PUR. Wiele osób nie lubi inwestować w nowinki techniczne bo nie jest pewna ich trwałości, czy skuteczności. W tym wypadku jednak nie ma się czego martwić. Pianka PUR to materiał doskonały. Przede wszystkim takie ocieplenia zostaną bardzo szybko wykonane. Nawet w jeden dzień można ocieplić cały dom. To o wiele szybciej niż przy stosowaniu styropianu czy wełny. Pianka natryskiwana na izolowane miejsce w krótkim czasie się rozpręża, wypełnia szczeliny, a potem zastyga.

ociepleniaPrzypomina trochę piankę montażową. Nie trzeba zatem używać klejów, zapraw, ani nic docinać. Prace przebiegają szybko i sprawnie. Druga ważna rzecz to oszczędność pieniędzy. Sam natrysk pianki może jest droższy od styropianu, ale to inwestycja, która się zwróci. Przede wszystkim skutecznie chroni ona budynek przed nagrzewaniem się latem i wychładzaniem zimą. Nie ma mostków termicznych, ciepło nie ucieka, zatem mniej się płaci za ogrzewanie. Druga sprawa to fakt, iż nie trzeba wykonywać dodatkowej izolacji akustycznej – pianka także świetnie wycisza dźwięki z zewnątrz. Warto zaznaczyć, że ocieplać pianką PUR można różne konstrukcje. Nie wchodzi ona w reakcje chemiczne z innymi tworzywami, jest też bardzo lekka, więc nie obciąża konstrukcji. Sprawdzi się do ocieplenia domu z bloczków, stodoły z drewna, a także magazyny ze stali ocynkowanej.

Przyda się przy izolacji (także przeciwwodnej) fundamentów, wykończeniu poddaszy, jak i przy izolacji ścian. Nie ulega wątpliwości, że izolacja pianką poliuretanową PUR to najlepsze rozwiązanie w kwestii izolacji każdego budynku dostępne na rynku polskim.