Ocieplanie pianką – zalety stosowania

Są różne metody ocieplania domów. Można stosować styropian, wełnę mineralną lub natrysk pianki poliuretanowej. Ciepło jest bardzo ważne, więc nie można zrezygnować z izolacji. Jednak wybór złego rozwiązania będzie skutkował tym.

Ocieplanie pianką jest uniwersalne

ocieplanie poddasza piankąŻe w domu będą pojawiały się mostki termiczne, ogrzewanie będzie mniej wydajne, a całość źle zabezpieczona przed działaniem chłodu. Z trzech wspomnianych materiałów najlepszym rozwiązaniem jest ocieplanie pianką poddasza w Białymstoku, jak i ocieplenie innych elementów budynku. Dlaczego pianka poliuretanowa jest taką dobrą opcją? Przede wszystkim dokładnie przylega do podłoża i wypełnia wszystkie szczeliny. Styropian jest zbyt sztywny, żeby to robić, a i wełna mineralna nie dostanie się we wszelkie zagłębienia. Pianka sprawi, że nie będzie żadnych prześwitów, ani przerw w ociepleniu, tylko jedna, zwarta powierzchnia. Kolejną zaletą stosowania pianki jest to, że można ją stosować do izolacji różnych obiektów. Najczęściej jest ona stosowana w budynkach mieszkalnych, ale nadaje się także do obiektów rolniczych, przemysłowych, magazynowych, czy do izolacji zbiorników przeciwpożarowych. Pianka może być stosowana do ocieplenia poddaszy i dachów, ścian, jak i fundamentów. Jest zatem bardzo uniwersalnym materiałem.

ocieplanie poddasza piankąSam skład i formuła pianki sprawia, że zapewnia ona nie tylko dobrą izolację cieplną. Zapewnia także hydroizolację, bardzo ważną, szczególnie przy fundamentach, jak również izolację akustyczną, przydatną zarówno w domach, jak i w fabrykach. Na natrysk pianki poliuretanowej firmy dają wieloletnią gwarancje. Pianka się nie kruszy i nie pyli jak wełna mineralna, a także się nie utlenia, więc jej warstwa zawsze będzie stała. Pozwala to na stałe obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji pomieszczenia. Brak mostków termicznych to także brak konieczności dokonywania remontów, ani wymiany ogrzewania na mocniejsze. Pianka dokładnie przylega do podłoża, nie będzie się odczepiać jak wełna, więc jest także odporna na gryzonie, takie jak szczury czy kuny. Nie będą one mogły pod nią przejść, ani zrobić sobie w niej legowiska. Warto wspomnieć także o tym, że pianka poliuretanowa to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Pianka nie pyli i nie powoduje uczuleń. Podsumowując rozważania, natrysk pianki poliuretanowej to obecnie najlepsza metoda na izolację i ocieplenie budynku.

Zapewnia dokładne i równe pokrycie wszystkich powierzchni, nie uczula, nie zostawia szkodnikom miejsca na przedostanie się do domu. Posiada wiele korzystnych właściwości i może być stosowana w wielu miejscach.