granitowe obudowy kominków

Obudowy kominków z zakładu kamieniarskiego

Zakłady kamieniarskie znajdziemy w niemal każdym mieście. Zapotrzebowanie na ich usługi bowiem nie słabnie, chociażby dlatego, że podstawowym wyrobem proponowanym przez te zakłady są oczywiście nagrobki. Śmierć towarzyszy nam, czy tego chcemy, czy nie. Każdego dnia ktoś umiera, a wówczas, oddając szacunek, trzeba taką osobę pochować.

Obudowy do kominka z granitu

granitowe obudowy kominkówRodzinie zależy zawsze na tym, aby nagrobek pięknie się prezentował i robił wrażenie. Dlatego decyduje się na zakup nagrobka ze sprawdzonego zakładu kamieniarskiego, gdyż wówczas ma pewność, że zostanie on wykonany z prawdziwego kamienia i mimo upływu czasu nie będzie mocno niszczał. Najczęściej nagrobki wykonuje się z granitu. Jest to skała, w której strukturze znajdziemy kwarc, skaleń potasowy, biotyt oraz plagioklaz. Mogą pojawić się domieszki innych minerałów, w zależności od tego granit może mieć rożny kolor. Zwykle ma barwę jasnoszarą lub ciemnoszarą, chociaż zdarza się też granit różowy – taki wydobywany jest na przykład w Karkonoszach. To kamień o niezwykłych walorach estetycznych, a przy tym bardzo dobrych parametrach technicznych. Przede wszystkim jest naprawdę wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, jak i negatywne warunki atmosferyczne, jest też kwasoodporny. Do tego dochodzi łatwość cięcia i polerowania – to właśnie dzięki temu granit znajduje szerokie zastosowanie w branży kamieniarskiej, ponieważ może służyć do wykonywania nagrobków, ale nie tylko.

granitowe obudowy kominkówSprawdza się także jako kamień budowlany – produkuje się z niego kostkę. Może pełnić funkcję dekoracyjną jeśli jest w postaci płyt okładzinowych. Do tego z niego można wykonać kominki. Takie granitowe obudowy kominków prezentują się naprawdę elegancko i sprawiają, że pomieszczenie wygląda naprawdę stylowo, ma swój własny klimat. Jest to ciekawe rozwiązanie, które ze względu na estetykę, jest wybierane coraz częściej. Dobrze sprawdza się przede wszystkim granit biały, który można dopasować do wnętrza w każdym stylu. Dzięki twardości granitu, taka obudowa charakteryzuje się wyjątkową trwałością – osoba kupująca taką obudowę może mieć pewność, że jest to zakup jednorazowy, ponieważ kominek taki będzie dobrze służył przez naprawdę długie lata i nie będzie konieczności odnowy obudowy czy jej wymiany.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że granit jest kamieniem, który łatwo jest utrzymać w czystości. Jeśli został wcześniej dobrze wypolerowany, to zwiększają się jego właściwości odpornościowe na zabrudzenia i plamy. Wiele wskazuje na to, że granit jest naprawdę wartościowym materiałem.