kuchnie na wymiar z nowego sącza

O zaletach i wadach mebli kuchennych na wymiar

Meble kuchenne na wymiar to rozwiązanie, co do którego wiele osób ma wątpliwości, głównie wynikających z tego, że na temat mebli na wymiar krąży wiele informacji nie zawsze jednak prawdziwych. Zatem by wiedzieć czy tak naprawdę meble kuchenne na wymiar to rozwiązanie dla nas warto dowiedzieć się jakie są rzeczywiste zalety i wady tego rozwiązania. Na początek warto zacząć od zalet.

Czy warto kupić meble na wymiar?

kuchnie na wymiar z nowego sączaWśród tych najistotniejszych można by wyróżnić przede wszystkim fakt, że meble robione na indywidualne zamówienie mogą być idealnie dopasowane do wymiarów, jak i układu pomieszczenia, co jest o tyle wygodne, że pozwala nam maksymalnie wykorzystać potencjał danego pomieszczenia, jak i urządzić go w sposób ergonomiczny. Ułatwia to urządzenie zwłaszcza pomieszczeń, które mają niewielki metraż, a co za tym idzie wiele z gotowych rozwiązań, dostępnych w sklepach się tu nie sprawdzi, podobnie w przypadku pomieszczeń o nietypowym układzie, która także z racji rozłożenia nie pozwalają w pełni funkcjonalnie urządzić wnętrza. Kwestia dobrego dopasowania do potrzeb użytkowników, nie odnosi się tylko i wyłącznie do samych wymiarów mebli, ale także i do kwestii ich wyposażenia, czyi inaczej mówiąc tego jakie systemy przechowywania zostaną w meblach zastosowane.

kuchnie na wymiar z nowego sączaJest to o tyle istotne, że decydując się na meble robione na wymiar możemy zadecydować o tym, czy będą one głównie wyposażone w szuflady, półki karuzele itd. a co za tym idzie wpływa to pozytywnie na funkcjonalność mebli, ponieważ mamy takie systemy przechowywania, które akurat w naszym wypadku sprawdzają się najlepiej. Niewątpliwą zaletą jest tu także niepowtarzalna estetyka, którą uzyskujemy dzięki temu, że meble są robione specjalnie dla nas. Jeśli chodzi natomiast o wady, to przede wszystkim jest to cena, która jest wyższa niż w przypadku mebli gotowych. Na minus należy także zaliczyć długi czas oczekiwania na realizacje. Kuchnie na wymiar z nowego sącza czy też innej stolarni mają zwykle czas realizacji około 8 tygodni, albo nawet i dłuższy w zależności od tego jakie obłożenie ma wykonawca. Pewnym minusem jest także fakt, że mebli na wymiar nie można zobaczyć przed tym jak zostaną dostarczone, a co za tym idzie nigdy nie mamy gwarancji co do tego jak ostatecznie będą się one prezentować i jaka będzie ich jakość.

Kiedy zatem warto? Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mają małą kuchnie lub też mało ustawną, takie osoby najbardziej docenia zalety mebli robionych na wymiar. Niemniej, jeśli większy wydatek to dla nas nie problem, meble na wymiar zawsze będą bardziej funkcjonalne niż te gotowe.