izolacja fundamentów

O czym należy pamiętać podczas stawiania fundamentów?

Podczas budowy domu, podstawową kwestią jest uzyskanie jego stabilności, dlatego też najwięcej uwagi poświęca się stawianiu fundamentom. Ze względu na działanie wód gruntowych, należy pamiętać o wykonaniu odpowiednich izolacji murów, aby uniknąć ich zawilgocenia.

Izolacja fundamentów starannie wykonana

izolacja fundamentów Podstawę stanowi pionowa izolacja fundamentów w Warszawie oraz izolacja pozioma. Ta pozioma zabezpiecza budynek przed podciąganiem kapilarnym, czyli procesem, który polega na podciąganiu wody z fundamentu w górę, do parteru czy nawet wyższych pięter. Izolację tego typu wykonuje się pomiędzy ławą a ścianą fundamentową, a także na styku ścian fundamentowych z zewnętrznymi ścianami budynku. Należy pamiętać, aby dobrze połączyć ją z izolacją pionową – tylko wówczas będzie naprawdę skuteczna. Pionowa izolacja fundamentów w Warszawie polega na zabezpieczeniu ścian fundamentowych przed działaniem wilgoci pochodzącej z gruntu. Do wykonania takiej izolacji najlepiej wykorzystać jeden z najbardziej polecanych materiałów izolacyjnych: papę. Przy tym miejmy na uwadze jednak to, że do izolacji przeciwwilgociowej nadaje się jedynie papa na osnowie z włókna poliestrowego. To dlatego, że włókno tekturowe jest wrażliwe na działanie wody, natomiast poliester posiada odpowiednią odporność na wilgoć. Dodatkowo taka papa wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną, a więc bardzo rzadko ulega uszkodzeniom, pękaniu czy butwieniu.

izolacja fundamentów Ze względu na łatwość aplikacji, do izolacji pionowej fundamentów najczęściej wybierana jest papa zgrzewalna, której zastosowanie zdecydowanie skraca czas montażu. Pionowa izolacja fundamentów w Warszawie musi być wykonywana starannie – tylko wtedy mamy pewność, że nie czeka nas niechciany atak pleśni czy wilgoci. Warto więc to zadanie powierzyć firmom z dużym doświadczeniem w zakresie wykonywania izolacji, które swoje umiejętności wykorzystają zarówno przy izolacji poziomej, jak i pionowej. Pionowa izolacja fundamentów w Warszawie jest niepotrzebna tylko w niektórych sytuacjach – na przykład wówczas, kiedy ściany budynku wykonane są z betonu wodoszczelnego, gdyż materiał tego typu już sam w sobie wzbogacony jest o właściwości przeciwwodne, dlatego też nie ma wówczas konieczności wykonywania drugiej izolacji. Jeżeli mury wykonujemy ze zwykłego betonu – pionowa izolacja fundamentów w Warszawie jest konieczna.

W zależności od tego, co dla nas wygodniejsze – możemy najpierw wykonać hydroizolację, a potem ocieplić ściany, lub też odwrócić te działania – nie ma to znaczenia dla skuteczności izolacji.