ogrody

Nowoczesny ogród wokół biurowca

Inwestując w biurowiec, powinniśmy pamiętać, że nie tylko jego wygląd zewnętrzny się liczy, ale także wygląd otoczenia. Przybywający do nas kontrahenci będą rozglądać się wszędzie, zanim wejdą do środka. Powinniśmy więc zadbać nie tylko o duży parking, ale także o atrakcyjnie wyglądający ogród.

Nowoczesne ogrody i pomoc specjalistów

ogrodyOczywiście jego budowa od podstaw trochę potrwa. Jeżeli nie mamy odpowiedniego doświadczenia w ogrodnictwie, będziemy musieli zdecydować się na wsparcie profesjonalistów. Ale to nic złego. Nowoczesne ogrody w Łodzi projektowane są przez specjalistów, którzy wykonują tego typu zlecenia na co dzień. Dzięki temu zyskujemy pewność, że końcowy efekt na pewno spełni wszystkie nasze oczekiwania. Taki ogród powinien wyróżniać się przede wszystkim symetrią. To bowiem właśnie symetria ma duże znaczenie dla poczucia harmonii, a przecież to na tym nam zależy. Aby taki ogród wyglądał naprawdę pięknie. W nowoczesnym stylu projektowania ogrodów łączy się elementy z innych, istniejących już od dawna stylów – na przykład ze stylu angielskiego czy francuskiego. Nikogo nie dziwią więc już geometrycznie przycięte korony krzewów zaraz obok drewnianej altanki pokrytej obfitym zielonym bluszczem. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Możemy stworzyć taki ogród, jaki tylko nam się podoba. Zastanówmy się nad tym, jakie rośliny powinny się tam znaleźć.

ogrodyZ pewnością powinny to być raczej kolorowe kwiaty i krzewy, zaś drzewa owocowe w ogrodzie wokół biurowca nie sprawdzą się najlepiej. Chyba że chcemy mieć świeże owoce dla pracowników – wówczas jak najbardziej mozemy postawić na to rozwiązanie. I tak nie będziemy pielęgnować ogrodu samodzielnie, tylko zatrudnimy do tego ogrodnika. Może on więc przy okazji ścinania trawnika, podcinania krzewów i pielenia rabatek, zbierać owoce i dostarczać je do naszego biurowca. W ten sposób zyskamy też sporo jeśli chodzi o naszą renomę. Nasz biurowiec będzie kojarzył się ludziom z ekologicznym i zdrowym trybem życia, z troską o pracowników i tak dalej. Jak widać, nawet sam ogród może przynosić nam korzyści i nie chodzi tu jedynie o efekt wizualny jaki robi na osobach odwiedzających nasz biurowiec po raz pierwszy. Nie zwlekajmy więc z zaprojektowaniem ogrodu, tylko zróbmy to jak najlepiej, ale najważniejsze – według planu.

Jeśli nie mamy projektu, zamiast wyjątkowego efektu końcowego, możemy wyjść nam coś, co po prostu nie będzie prezentowało się atrakcyjnie. Postępowanie według planu jest w przypadku projektowania ogrodu naprawdę ważne i to dlatego usługi projektantów cieszą się taką popularnością.