projektowanie ogrodów

Nowoczesny ogród i jego projektowanie

Ekologia – to słowo znamy wszyscy bardzo dobrze. Wszyscy w teorii staramy się żyć zgodnie z naszą matką naturą. Segregacja odpadów, prowadzenie kompostownika na własnej działce oraz szereg innych zabiegów mają z nas zrobić prawdziwych miłośników natury.

Projektowanie ogrodów i dbałość o szczegóły

projektowanie ogrodówSą osoby, które dodatkowo kontrolują swoje zakupy – na przykład te kosmetyczne. Weryfikują czy zakupiony krem lub balsam nie został testowany w laboratorium na zwierzętach. Sprawdzają zawartość naturalnych składników weryfikując je z ilością parabenów, barwników i szeregu innych sztucznych rzeczy. Ekologia przedziera się do wielu warstw naszego życia – w tym do domu i ogrodu. Kiedyś wydawało się, że posiadanie własnego zielonego kawałka ziemi jest już wyrazem ekologii i miłości do zdrowego stylu życia. Często jednak ziemie te stały puste, wyjałowione. A przecież mogłyby być pięknym zielonymi oazami – nieważne czy to Gliwice, Śląsk czy inne miejsce naszego pięknego kraju. Jednak coraz więcej osób jest świadomych. podejmuje wybory zgodne ze swoimi przekonaniami co do ekologii i zdrowego tryby życia. Jak więc wygląda taki nowoczesny i w pełni ekologiczny ogród takich osób? Przede wszystkim zakładanie ogrodów od razu w swoich założeniach ma materiały pasujące do siebie, pochodzące w stu procentach z natury. Jest to przede wszystkim drewno.

projektowanie ogrodówCzasami są to zwykłe deski – wystarczy w odpowiedni sposób je obrobić i pomalować. Coraz częściej można zauważyć także meble wykonane z palet. Po odpowiednim przygotowaniu materiału, wymalowaniu na pasujący kolor (można zaimpregnować i zostawić kolor naturalnego drewna lub zdecydować się na biały) Dodatkowy wybór obić – tapicerskich bądź uszycie czy też kupienie samemu poduszek sprawi, że meble w ogrodzie wyglądają niezwykle, oryginalnie. Rzetelne projektowanie ogrodów na całym śląsku nowoczesnych charakteryzuje się także dbałością o wszystkich domowników a także gości. Zawsze rezerwuje się kawałki miejsca na to, aby ustawić grill, małą altankę bądź zrobić miejsce na ognisko. Projektowanie ogrodów musi być przemyślane i jest procesem dość długim. Powstaje kilka projektów, wizualizacji związanych z ogrodami. Także proponuje się inne rośliny. Właściciel ogrodu decyduje jakie kwiaty nie spełniają jego oczekiwań, bez jakich może się obejść a na czym mu najbardziej zależy. Kolory roślin – kwiatów, bylin, krzewów oraz drzew są spójne.

Występuje dużo bieli, która lubi się z czerwienią, różem, fuksją. Nie ma przypadków, nie można zrobić czegoś niepasującego do reszty. W nowoczesnym ogrodzie każdy znajdzie dla siebie miejsce.