ogrzewanie

Nowoczesne panele grzewcze

Ogrzewanie jest niezwykle ważnym elementem każdego domu, jednak często może być ono bardzo nisko wydajne, lub nieatrakcyjne wizualnie. Dla wielu osób obecność kaloryferów jest bardzo rażąca i woleliby ich nie posiadać. Jednak jest to dość ciężkie do zrealizowania, gdyż jest to najpopularniejszy sposób na rozprowadzanie ciepła po przestrzeni mieszkaniowej.

Czym wyróżniają się nowoczesne panele grzewcze?

ogrzewanieJednak oprócz nieciekawego wyglądu, system ten cechuje się także dość niską wydajnością. Jest on bardzo stratny i tworzy ruch powietrza w pomieszczeniu, co może być bardzo nieprzyjemne dla wielu, bardziej wrażliwych osób i przede wszystkich alergików. Tego typu ruch wzbudza wszelkiego rodzaju kurz i pyłki w górę, co wynika w ich cyrkulacji w powietrzu w takim pomieszczeniu. Dla wielu osób ogrzewanie konwekcyjne jest praktycznie jedynym sposobem na ogrzewanie swojego domostwa, nie jest to jednak jedyne wyjście. Inne rozwiązanie to solidne panele grzewcze, chociażby te bardzo nowoczesne działające na zasadzie ogrzewania za pomocą promieniowania podczerwonego. Tego typu panele zwykle prezentują się bardzo dobrze, więc jest to opcja ciekawa dla przeciwników tradycyjnych kaloryferów. Taki panel zajmuje bardzo mało miejsca i jest ciekawym dodatkiem na ścianie.

ogrzewanieSą one bardzo cienkie i przypominają raczej dekorację, niż grzejnik. Jednak są one przy tym diabelsko skuteczne, fale podczerwone wysyłane są równomiernie po całym pomieszczeniu, następnie są one obserwowane przez wszelkiego rodzaju ściany, sufity, podłogi, meble, zwierzęta i przede wszystkim ludzi. Te wszystkie przedmioty i osoby następnie oddają nadmiar tego magazynowanego ciepła i ogrzewają całe pomieszczenie. Tego typu ogrzewanie grzeje bezpośrednio nas gdy jesteśmy w pokoju, dlatego też zawsze będziemy odczuwać bardzo przyjemne ciepło będąc w towarzystwie takiego panelu. Odczuwalna temperatura w takim pomieszczeniu jest około o 2 stopnie wyższa, niż rzeczywista, co gwarantuje intensywne ciepło, ale nie jest przy tym duszno. Dodatkowo brak zjawiska konwekcji przekłada się na znacznie wyższą czystość powietrza, co z kolei wpływa na lepsze oddychanie i mniejszą ilość kurzu na meblach.

Panele tego typu mogą zostać zamontowane praktycznie na każdej ścianie, jeden taki panel pokojowy jest w stanie ogrzać całe pomieszczenie bez żadnego problemu. Jego pobór energii jest bardzo mały, a co za tym idzie, ogrzewanie tego typu jest opłacalne. Pobiera ono znacznie mniej energii od tradycyjnego ogrzewania elektrycznego i działa praktycznie natychmiastowo, podczas gdy to klasyczne potrzebuje godzin do ogrzania pomieszczenia.