iniekcja ciśnieniowa

Nieinwazyjna metoda iniekcji ciśnieniowej

Hydroizolacja jest jednym z ważniejszym elementów konstrukcyjnych całego domu, bez niej woda dostawała by się wgłąb fundamentów i zalewała piwnice. Nasiąknięte wodą fundamenty są słabe i podatne na uszkodzenia, co jest bardzo niebezpieczne dla całości obiektu i zamieszkujących go ludzi.

Iniekcja ciśnieniowa jako hydroizolacja

iniekcja ciśnieniowaDlatego też nie powinniśmy bagatelizować tego, jak ważna jest właśnie izolacja przed wodą. Wiele budynków nie posiada jej wcale, gdyż uważają, że jest to element niepotrzebny i tylko dodatkowy wydatek. Szczególnie widać to po budynkach starszych w których hydroizolacji nie stosowano praktycznie wcale. Budynki tego typu często mają w środku bardzo dużo wilgoci, są mało solidne i gromadzą się w nich grzyby, bakterie i porosty. Nie dość, że całość konstrukcji nie jest solidna, to jeszcze takie otoczenie nie jest przyjemne, ani zdrowe dla człowieka. Wysoka wilgoć może okazać się bardzo nieprzyjemna i wpływa jednocześnie na stan psychiczny, oraz fizyczny. W mocno zawilgoconych budynkach ciężko się oddycha, ma się problemy ze śluzówką nosa, oraz z płucami. Dodatkowo rozpylone w powietrzu zarodniki wpływają negatywnie na układ odpornościowy. Dlatego też hydroizolacja jest niesamowicie ważna w każdym budynku, bez znaczenia jakie jest jego przeznaczenie.

iniekcja ciśnieniowaWiele osób jednak myśli, że jeśli jest ona uszkodzona to nie ma żadnych szans na jej naprawę, a jedynym sposobem na zażegnanie problemu jest odkrycie fundamentów i stworzenie nowej warstwy izolacyjnej. Taki proces jest niesamowicie kosztowny, dlatego też każdy wolałby raczej go uniknąć. Jednak są inne sposoby pozwalające na uszczelnienie wadliwej instalacji izolacyjne. Iniekcja ciśnieniowa żywicą jest praktycznie jedynym, nieinwazyjnym ratunkiem dla hydroizolacji. Wykonuje się ją z pomocą nawiertów w ścianie, do których wprowadza się iniektory, którymi następnie pod ciśnieniem wprowadza się żywicę, która uszczelnia wszelkie nieszczelności w tego typu ścianie. Jest to szczególnie skuteczne, gdyż materiał pod ciśnieniem dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny i punkty w których woda może się przedostawać. Po zastygnięciu żywicy, gdy dojdzie jej kontaktu z wodą, zwiększa ona swoją objętość tym samym szczelnie zamykając wszelkie przerwy i uniemożliwiając wodzie przedostanie się przez kanały, które wypełniła.

Sposób ten jest szczególnie bezpieczny i mało inwazyjny, dlatego też stosuje się go w uszczelnianiu wszelkiego rodzaju zabytkowych budynków, aby ich nie uszkodzić i za bardzo nie zmieniać ich wyglądu. Metoda ta cechuje się bardzo wysoką skutecznością, jednak może być stosowana tylko wtedy, gdy hydroizolacja nie jest kompletnie zniszczona.