podłogi sportowe legary

Najlepsze podłogi sportowe

Do uprawiania sportu potrzebne są chęci, odpowiedni strój i przygotowany teren. O ile początkowo można ćwiczyć na trawie, chodniku lub na tarasie przed domem, o tyle, gdy chce się wystartować w zawodach, zwykła nawierzchnia do ćwiczeń nie wystarczy. Na co należy zwrócić podczas ćwiczeń?

Zalety legarów pod podłogami sportowymi

wieloletnie podłogi sportoweDla każdego zapalone sportowca, który chce być mistrzem w swojej ulubionej dziedzinie niestraszne problemy techniczne. Nawet jeżeli początkowo nie ma on miejsca, gdzie mógłby rozwijać swoje zdolności, zawsze jest rozwiązanie w postaci zapisania się do klubu sportowego. Wiele daje także szkoła, gdzie funkcjonują znane wszystkim kółka sportowe. Dzieci ćwicząc na sali gimnastycznej mogą o wiele lepiej przygotować się do zawodów, gdyż pomagają im w tym belki znajdujące się pod parkietem podłogi sportowej. Legary znajdują się pod drewnianą podłogą i dzięki nim jest ona sprężysta oraz odporna na upadek. Te drewniane belki są w stanie utrzymać konstrukcję z desek lub płyty drewnopochodnej. Ich sposób układania jest ściśle określony, jednak w głównej mierze układa się belki na stropie i mocuje wkrętami. Zazwyczaj układa się je równolegle do ściany z oknami, co sprawi, że deski będą leżały zamontowane prostopadle do okien. Deska użyta do legarów najlepiej gdyby była tak długa jak sala, w której będzie leżała podłoga. Dzięki temu, że nie będzie przerw w legarach, wieloletnie podłogi sportowe na legarach są o wiele bezpieczniejsze niż zwykłe wykładziny na halach sportowych.

podłogi sportowe legaryPonadto, długie na całej długości sali drewniane belki są łatwiejsze w poziomowaniu. Ważnym aspektem, którego nie należy pominąć w trakcie wybierania surowca na legary jest to, by drewno było odpowiednio przygotowane. Oznacza to, że najlepiej sprawdzą się deski zaimpregnowane i odporne na wilgoć. Dobrze jest także, gdy wykonane są z drewna struganego. Gdy zostały już wybrane belki, z których powstaną legary, można przejść do kolejnego etapu, jakim jest ich układania. Wbrew pozorom, nie jest to najprościejsze zadanie na świecie, szczególnie gdy nigdy wcześniej się tego nie robiło. Firmy zajmujące się kładzeniem podłóg oferują także pomoc w zakresie układania belek pod podłogi sportowe, dlatego najlepiej jest skorzystać z ich wyciągniętej dłoni. Legary mają wiele zalet i odpowiednio ułożone będą z pewnością wytrzymałe przez wiele lat. Jeżeli zostanie zachowana naczelna zasada, by deski nie stykały się ze ścianą, gdyż może to spowodować ich odkształcenie, można mówić o sukcesie.

Z pewnością legary będą w przyszłości jeszcze bardziej udoskonalane i na rynku pojawi się ich kilka innych wariantów, jednak póki ci należy docenić to, co zostało już wykorzystane do położenia stabilnej i wytrzymałej podłogi. Dzięki legarom znajdującym się pod nawierzchnią sali gimnastycznej, zajęcia z wychowania fizycznego są znacznie bezpieczniejsze.