napędy do bramy garażowej

Najczęściej wybierane napędy do bram garażowych

Wykorzystanie automatyki w bramach staje się coraz bardziej popularne. Dotyczy to także bram garażowych, jednak nie tylko przydomowych, ale również tych przemysłowych. Dlatego ważne jest, by dopasować odpowiedni napęd i jego silnik do ciężaru z jakim musi sobie poradzić oraz częstotliwości wykorzystywania.

Napęd z dobrym odbiornikiem

napędy do bramy garażowejOferty producentów zostały więc podzielone na klientów indywidualnych i formowych, co ułatwia wybór, jednak nadal trzeba zdecydować się na jeden spośród setek dostępnych produktów. A w przypadku bram garażowych trzeba wziąć pod uwagę tyle aspektów, że łatwo się pogubić. Automatykę można zastosować zarówno w bramach uchylnych, jak i segmentowych. Nie trudno więc znaleźć typ, który będzie pasował do konkretnego rodzaju bramy. Jednak poza tym należy wziąć pod uwagę między innymi szerokość przęsła oraz jego wagę. Pozwala do wybrać siłownik z takim silnikiem, który bezproblemowo poradzi sobie z wprawieniem bramy w ruch. W przypadku garaży liczy się także oszczędność miejsca, dlatego wielu użytkowników decyduje się na napęd górny, który w postaci szyny z siłownikiem montowany jest na suficie. Wykorzystano także wiele nowych, bezpiecznych technologii, które podczas problemów z prądem pozwolą na awaryjne otworzenie bramy bez najmniejszego kłopotu.

napędy do bramy garażowejKażdy profesjonalny napęd został również wyposażony w detektor przeszkód, dzięki czemu nie trzeba się martwić o uszkodzenia powstałe podczas ciągłej eksploatacji. W ofertach dla firm można znaleźć siłowniki, które posiadają wzmocnioną konstrukcję i są w stanie przesunąć nawet kilkutonowe bramy przemysłowe. Jest to dużym ułatwieniem dla firm transportowych posiadających ogromną flotę wyjeżdżającą z bazy o różnym czasie. Istotny jest również fakt, że napęd do bramy garażowej musi być wyposażony w odbiornik fal radiowych, pilot oraz czujnik, który pozwoli na otwarcie bramy już z odległości kilkuset metrów. Dzięki temu nie trzeba będzie czekać żeby wjechać na posesję. W rozbudowanych wersjach stosuje się również moduły GSM pozwalające na otworzenie bramy za pomocą połączenia lub SMSa. Wybierając napęd do bramy należy pamiętać o najważniejszych rzeczach decydujących o typie siłowników.

Poza tym istotna jest również częstotliwość użytkowania, ponieważ elementy znajdujące się w tradycyjnych przydomowych napędach są dostosowane do maksymalnie 50 uruchomień dziennie. Przemysł potrzebuje rozwiązań dostosowanych do swoich potrzeb, właśnie dlatego dostępne są również systemy o wzmocnionej konstrukcji, która świetnie poradzi sobie z bramami przemysłowymi.