spacer po domu

Na czym polega wirtualny spacer?

Od pewnego czasu, przedsiębiorcy podczas prezentowania swojej oferty, uciekają się coraz częściej do metod wykorzystujących coraz bardziej zaawansowane technologie. Z całą pewnością, przykładem mogą być wirtualne spacery, które cieszą się coraz większą popularnością. Wpływa na to fakt, że umożliwiają one „odwiedzenie” danej lokalizacji, bez konieczności jej fizycznego odwiedzenia.

Nowoczesne sposoby na znalezienie idealnego domu

domAby tak jednak było, ten wyjątkowy sposób prezentacji swojej oferty, musi zostać w odpowiedni sposób wykonany. Typowe, wirtualne spacery są zbudowane z wykorzystaniem odpowiednio wykazanych panoram sferycznych. Pojedyncza panorama stanowiąca ważną część tej prezentacji tworzona jest w wyniku wykonanej uprzednio serii zdjęć, wokół ustalonego wcześniej punktu. W następnym kroku wykonane zdjęcia należy nałożyć na sferę, co umożliwi osobie, która z takiego rozwiązania będzie korzystała, rozglądanie się w dowolnym kierunku, oraz zoomowanie tych najbardziej istotnych szczegółów. Po połączeniu wykonanych panoram w całość, powstaje prezentacja multimedialna, która nazywana jest właśnie wirtualnym spacerem. Oczywiście, obecnie, aby uatrakcyjnić całą prezentację, jest ona bardzo często wzbogacona o różne, dodatkowe elementy. Można do niej dodać na przykład zdjęcia, filmy, dowolną mapę, czy też informacje tekstowe.

spacer po domuOd pewnego czasu do prezentacji tego typu dokłada się również bardzo często podkład dźwiękowy, a nawet głos lektora. Warto jednak pamiętać o tym, że aby wykorzystywanie takiej prezentacji dało przewidywane korzyści dla przedsiębiorstwa, niezwykle istotne jest jej wykonanie w odpowiedni sposób. Panorama, musi więc obejmować kąt widzenia rzędu 360 x 180 stopni, czyli inaczej pełną sferę. Jest to bardzo ważne, by umożliwić użytkownikowi rozglądanie się w sposób w pełni swobodny. Dodatkowo ważne jest dodanie do prezentacji możliwości wybrania odpowiedniego kąta patrzenia za pomocą myszy, bądź też przycisków nawigacyjnych. Rozdzielczość panoramy w wirtualnych spacerach nie powinna być zaś nigdy mniejsza niż standardowe 10000 × 6000 px. Na życzenie klienta, możliwe jest jednak wykorzystywanie panoram gigapiskelowych, które umożliwiają dojrzenie najdrobniejszych szczegółów.

Od pewnego czasu coraz większe znaczenie zaczynają zdobywać unikalne metody na prezentowanie wynajmowanych lokali swoim klientom. W tym celu bardzo często w ostatnim czasie wykorzystuje się technologie zdjęć sferycznych. Umożliwia ona danemu klientowi niejako „odwiedzenie” danego miejsca, bez konieczności fizycznego udawania się na miejsce, co jest ogromną zaletą tego rozwiązania.