architekt wnętrz

Na czym polega home staging?

Dzisiejszy rynek nieruchomości oferuje poszukiwaczom mieszkań sporo ciekawych ofert. Na osiedlach przybywa bloków i coraz to ciekawszych inwestycji, zatem mówiąc w skrócie – jest w czym wybierać. Z perspektywy osób szukających mieszkania jest to bardzo korzystna sytuacja, która stwarza możliwości do negocjacji i maksymalnego dostosowania warunków lokalowych do własnych potrzeb.

W czym pomoże architekt wnętrz?

architekt wnętrzJednak z drugiej strony dla osób prywatnych, które pragną sprzedać nieruchomość lub deweloperów oznacza to podniesienie poprzeczki. Rynek wtórny, ma tutaj taką przewagę, że wiele osób stara się znaleźć mieszkanie już umeblowane i gotowe do zamieszkania. Nie każda nieruchomość spełnia jednak współczesne standardy pod względem designu, rozkładu i lokalizacji. O ile na położenie nie mamy najmniejszego wpływu, to z niekorzystnym rozkładem da się jeszcze coś zrobić. Z kolei staroświeckie meble, dywany i telewizor przypominający słynnego rubina to już żadne problem. Babciną klitkę, można w niemalże błyskawiczny sposób przemienić w atrakcyjne mieszkanie o wysokim standardzie i ciekawym designie. Kluczem do sukcesu jest tutaj home staging. Cały szkopuł polega na tym, by metamorfozę tą przeprowadzić przy bardzo niskim nakładzie finansowym, a osiągnąć rewelacyjne efekty. Decydując się na takie rozwiązanie warto rozważyć pomoc specjalisty, jakim jest projektant wnętrz. Przy sprzyjających okolicznościach inwestując w wystrój mieszkania jeden lub dwa procenty jesteśmy w stanie spokojnie zyskać jakieś dziesięć procent, co przy cenach mieszkań stanowi całkiem satysfakcjonującą kwotę. Projektowanie wnętrz przez profesjonalistę ma sporo zalet. Przede wszystkim jest to doskonały sposób na dobrą organizację wnętrza. Ergonomia to jeden z głównych czynników, który świadczy o tym, czy oglądający zdecyduje się na mieszkanie czy nie. Nawet najbardziej gustowne mieszkanie, które będzie niefunkcjonalne na dłuższą metę nie zainteresuje kupujących. Home staging polega więc na tym, że architekt wnętrz zmienia jego wystrój, zwracając zarazem uwagę na ergonomie. Takie projektowanie wnętrz odbywa się najczęściej w nie więcej niż tydzień i skupia się na poprawieniu klimatu, kolorystyki i ogólnego wyglądu. Niekiedy też na przykład kuchnia zostaje zmodyfikowana na rzecz aneksu.

Home staging staje się coraz bardziej popularny i cieszy się dużym zainteresowaniem w Trójmieście, a w szczególności w Gdańsku. Trudno się temu dziwić, ponieważ perspektywa większego zysku kosztem niewielkiej inwestycji jest dla wielu osób niezwykle kusząca.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.mgprojekty.com